Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Yazı Detayı
28 Mart 2016 - Pazartesi 12:35 Bu yazı 666 kez okundu
 
Fenerbahçeli gençler idarecilere ders olsun
Metin Tetik
metintetik57@hotmail.com
 
 

Bir albayın, şehitler abidesine yapıştırılan sticker’a gösterdiği tepki yerel gazetelerde haber oldu. Genç Fenerbahçeliler, takımlarına olan sevgilerinin göstergesi olarak Şehitler Abidesine sticker yapıştırma saygısızlığı yapmışlar. Bu saygısızlığın Fenerbahçeliler tarafından yapılmasına üzüldüm. Her fırsatta “Atatürk Fenerbahçeliydi” diyen, Kurtuluş Savaşı’nda yaptıklarıyla övünen bir takımın taraftarının böyle bir davranış sergilemesinin aslında takım sevgisi, taraftarlığıyla falan bir ilgisi yok. Bunu bir Galatasaraylı da yapabilir, bir Beşiktaşlı da yapabilir. Bu nedenle Fenerbahçeliler üzülmesin, diğerleri bıyık altından gülmesin. Bu olay bir Galatasaraylı olarak bana acı verdi.

Bu olayın daha önce de dediğim gibi taraftarlıkla ilgisi yok. Bu tamamen eğitimle ilgili. Çocuklarımıza okullarda geçmişimizle verdiğimiz eğitimle ilgili. Başkalarının eğitim sistemleriyle, bir sözüm ona Milli Eğitim yaparsanız, çocuklarınızı geçmişinden, tarihinden, kültüründen uzak birer nesil olarak yetiştirirsiniz.

Daha önceki bir yazımda Çanakkale Savaşı’nın bir günlük etkinliklerle değil, yıl boyunca yapılacak çalışmalarla gençlerimize iyi anlatılması gerektiğini yazmıştım. Siz Çanakkale Savaşını, bir günlük saygı duruşlarıyla anlatmaya kalkarsanız, o gençlik sticker da yapıştırır başka şeyler de yapar.  Suçlu olarak gençleri görmemek lazım. Bence o Fenerbahçeli gençlerin yaptıkları, bu ülkenin idarecilerine ders olmalı. 

 
Etiketler: Metin Tetik, Fenerbahçeli gençler idarecilere ders olsun
Yorumlar
Haber Yazılımı