Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 17:25 Bu haber 2442 kez okundu
 
Zeytin hasadına ‘Kaplan’ eli
Aydın’ın Koçarlı İlçesi’nde devam eden zeytin hasadında, vatandaşların imdadına Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan yetişti.
GÜNCEL Haberi
Zeytin hasadına ‘Kaplan’ eli

Rıdvan Eşin

AYDIN- Ağaçların bulunduğu sarp arazide ulaşımda sıkıntı yaşayan vatandaşların taleplerini dikkate alan Belediye Başkanı Nedim Kaplan, hasat yapılan köylere DSİ Bölge Müdürlüğü’nden kiralanan greyderi göndererek yolların araç ile ulaşıma uygun hale gelmesi için çalışma başlattı.

Tekeli Mahallesi’nde başlayan çalışmalar tamamlanırken sırasıyla Güdüşlü, Dedeköy ve hasat yapılan tüm bölgelerde çalışmalara devam edileceği öğrenildi.

Özellikle kadınların traktör veya motor üzerinde zor anlar yaşadığını ve hasadın bu sebeple veriminin düştüğünü belirten vatandaşlar, “50 yıldır bu çileyi çekiyorduk. Allah Başkanımızdan razı olsun. Sayesinde binek araçlarımızla dahi bölgelerimize ulaşabiliyoruz” dedi.

Tekeli Mahallesi Muhtarı Yusuf Eskici yaptığı açıklamada, Başkan Nedim Kaplan’a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, “Zeytin hasadı bu çalışma sayesinde daha verimli geçeceğini umuyorum” dedi.

Hasat yapan köylülerden Fatma Hanım, “Bir kadın olarak ulaşımın zor koşullarda sağlanması özelikle bize çile gibi geliyordu. Sayın Başkanımıza bir kadın olarak ayrıca teşekkür ediyorum. Hizmetlerinin devamını diliyorum” dedi.

50 yıldır çile olan yolların yapılan çalışma ile binek araçlarla bile ulaşıma hazır hale getirildiğini belirten Köy Azası Ali Acar, özellikle vatandaşın hizmetten memnuniyetini belirterek onlar adına teşekkür etti.

Konuyla ilgili teşekkürlerin iletildiği Belediye Başkanı Nedim Kaplan, “Her an, her koşulda halkımızın yanında olmak adına çalışıyoruz. Biz ‘Bu ilçeye değer’ sloganıyla yola çıktık. Önceliğimiz hizmettir, önceliğimiz vatandaştır” dedi.

Kaynak: () - Gezgin Değirmenci Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Koçarlı, Nedim Kaplan, Zeytin hasadı, Yol yapımı
Yorumlar
Haber Yazılımı