Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 19:26 Bu haber 810 kez okundu
 
Yazarlar Festivali bugün sona eriyor
Aydın’ın Didim İlçesi’nde düzenlenen Altınkum Yazarlar Festivali, ünlü yazarları kitapseverlerle buluşturmaya devam ediyor.
KÜLTÜR Haberi
Yazarlar Festivali bugün sona eriyor

AYDIN  - Didim Belediyesi'nin katkılarıyla 15.’si gerçekleşen Altınkum Yazarlar Festivali, 1-15 Ağustos tarihleri arasında Altınkum Yalı Caddesi’nde gerçekleştirilen festivalde 38 yazar yer aldı.

Organizatör Hayri Kandemir’in gerçekleştirdiği festivalde 1-15 Ağustos tarihleri arasında her gün en az 2 yazar okurlarıyla buluşurken 14 Ağustos Çarşamba günü Muzaffer İzgü (anısına)-İlyas Salman okurlarıyla buluştu.

Sinema oyuncusu ve Yazar İlyas Salman, “Didim’e ilk gelişim değil ve son gelişinin de olmayacak. Festival devam ettiği sürece gelip gideceğim. Didim de bu festivalle edinmiş bir kişilik ve onur var. Bunun onurunu korumak biz kalem oynatanlar olarak düşünüyorum. Kalem oynatanlar deyince ben kendimi yazar olarak görmüyorum. Yazan insanlara inadına yaşamak felsefesine alışmak ve aşılamak için inadına yazıyorum” diye konuştu.

Festivalin ilk günü olan 1 Ağustos Perşembe günü Ayşe Kulin, Nalan Tuntaş ve Sevda Yıldız okurlarıyla bir araya gelirken, Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Prof. Dr. Canan Karatay, Gazeteci-Yazar Mustafa Balbay, Emre Kongar, Canan Tan, Faik Bulut gibi birçok isim festivalde yerini aldı.

Festival, bugün Hüsnü Mahalli, Sibel Karabulut ve İbrahim Kiraz’ın okurlarıyla buluşmasının ardından sona ereceği belirtildi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, İlyas Salman, Hüsnü Mahalli, Sibel Karabulut
Yorumlar
Haber Yazılımı