Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
14 Haziran 2016 - Salı 02:22 Bu haber 2435 kez okundu
 
Üç tekerlekli araç hayatını değiştirdi
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, yüzde 63 engelliliği bulunan Çetin Kiriş’e akülü üç tekerlekli engelli aracı vererek hayatını kolaylaştırdı.
YAŞAM Haberi
Üç tekerlekli araç hayatını değiştirdi

NAZİLLİ- Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, yüzde 63 engelliliği bulunan ve Zafer Mahallesi 95 sokakta ikamet eden Çetin Kiriş’e, , Nazilli Belediyesi Başkanlık katında, üç tekerlekli engelli aracı vererek hayatını kolaylaştırdı.

Çetin Kiriş’in Nazilli Belediyesi’ne engellilik durumunu belirten dilekçesi ile müracaatından sonra değerlendirmeye alınmasından sonra kendisine akülü üç tekerlekli engelli aracının verilmesi onaylandı. Dilekçesinde yüzde 63 engelli olduğu belirtilen Çetin Kiriş, hayatını koltuk değneklerine bağlı olarak sürdürürken, üç tekerlekli engelli aracı ile hayatı bir anda değişti.

Başkanlık katında, Başkan Haluk Alıcık tarafından kendisine hediye edilen aracı teslim alırken mutluluğunu kelimelere sığdıramayacağını ifade eden Kiriş, Başkan Alıcık ve Nazilli Belediyesi’ne teşekkür etti. Aracın nasıl kullanılacağına dair bilgileri Kiriş’e veren Belediye Başkanı Haluk Alıcık, şunları söyledi:

“Nazilli Belediyesi olarak bu güne kadar 514 manüel tekerlekli sandalye, 252 adet akülü tekerlekli sandalye, 17 adet 3 tekerlekli motosiklet ve 2 adet ATV aracını engellilerimize verdik. Bundan sonrada imkânlarımız elverdiği ölçüde ve gerçekten gereksinim olan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Bizler her zaman ihtiyaç sahibi kişilerin yanlarında olduk. Onların sıkıntılarını gidermeye çalıştık, bundan sonra da öyle olacak. Hem unutmamalıyız ki hepimiz her an bir engelli adayıyız. Bu yüzden her zaman karşımızdaki kişiyi kendisinin yerine koyarak empati yapmalıyız.” Kemal Altan/Nazilli

Kaynak: () - Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Nazilli Belediyesi, Haluk Alıcı, Çetin Kiriş
Yorumlar
Haber Yazılımı