Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 19:03 Bu haber 1350 kez okundu
 
Türkiye'nin en iyi kitesurf alanı Didim’de
Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, “Türkiye'nin en iyi kitesurf alanı Didim’de" dedi.
SPOR Haberi
Türkiye'nin en iyi kitesurf alanı Didim’de

Kent Sokakları

AYDIN  - Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, Didim turizminin gelişmesi açısından kitesurf sporunun başlaması ve gelişmesi için çalışmalara başladı.

Şentürk, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Didim’in Kitesurf alanı ilan edilmesi için Aydın Valiliği ve İlçe Kaymakamlığı ile görüşüleceğini belirtti.

Türkiye standartlarında en iyi Kitesurf alanının Didim’de olduğunu belirten Şentürk, “Türkiye’de Kitesurf’ün yapılması için en iyi bilinen yer Gökova ve Didim’dir. Gökova, resmi olarak Kitesurf alanı ilan edilmiştir. Didim’de tarih ve deniz turizmiyle bilinen en iyi yerlerden birisi. Kitesurf, geçmişte Didim Turizm Derneği’nin projesiydi ve birkaç dönemdir Didim’de yapılması için mücadele verildi. Didim’e gelen yeni destinasyonlardan biri olacak Kitesurf’ün yapılması için en kısa zamanda Aydın Valimiz ve İlçe Kaymakamımız ile görüşeceğim. Didim’de böyle bir sporun yapılması, Didim’de yaşayan gençlerimizin kötü alışkanlıklarının en aza indirilmesine ve daha başarılı, sporla uğraşan bir nesle dönüştürülmesine de yardımcı olacak” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Kitesurf, Mustafa Şentürk
Yorumlar
Haber Yazılımı