Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 14:28 Bu haber 2592 kez okundu
 
Şehir Eşleştirme Toplantısı yapıldı
Şehir Eşleştirme Projesi’nin son toplantısı Kuşadası Belediyesi Encümen Salonu’nda yapıldıb
GÜNCEL Haberi
Şehir Eşleştirme Toplantısı yapıldı

Rıdvan Eşin

AYDIN- Avrupa Birliği tarafından Türkiye ve Avrupa Birliği arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında, desteklenen 23 projeden birisi olan Kuşadası - Sinaia Kardeş Şehir Eşleştirmesinin Sürdürülebilir Turizm Alanında Katılımcı Yaklaşımla Güçlendirilmesi Projesi’nin son toplantısı Kuşadası Belediyesi encümen salonunda yapıldı.

Aralarında proje ortağı olan ATRO ve KODER’in de bulunduğu turizm sektörü temsilcilerinden oluşan 20’den fazla Sivil Toplum Kuruluşu toplantıya katıldı. Toplantı, Proje Koordinatörü Dr. Ayşe Şerifoğlu tarafından gerçekleştirilen bir sunumla başladı. Sunumda Kuşadası Belediyesi’nin daha önce uyguladığı yüksek maliyetli projeler, Avrupa Birliği ve GEKA destekleriyle ve sivil toplum kuruluşlarıyla yürütülen hibe projeleri ve işbirliği projeleri tanıtıldı.

Toplantının devamında Şehir Eşleştirme Uzmanı Dr. Duygu Dalgıç Uyar tarafından gerçekleştirilen sunumda, kentteki tüm paydaşları aynı platformda toplayacak bir oluşuma gidilmesi için yapılması gerekenler tartışıldı. Sürdürülebilir Turizm üzerine çalışacak, tüzel üyelerin oluşturacağı bu platformun ilk hedeflerinden birisinin ise, Kuşadası için, toplum, çevre ve ekonomi üç ayağının üzerine kurulmuş bir Turizm Stratejik Planı hazırlamak olduğuna karar verildi.

Buna ek olarak Sürdürülebilir Turizm kampanyalarının geliştirilmesi için bir çalışma gurubu oluşturulması, kent konseyi ve belediyenin de bu kolektif oluşuma aktif bir şekilde dahil olarak desteklemesi için çalışmaların başlatılacağı bir toplantının Aralık ayı içerisinde yapılmasına karar verildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Ayşe Şerifoğlu, Duygu Dalgıç Uyar, KODER
Yorumlar
Haber Yazılımı