Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
26 Aralık 2018 - Çarşamba 19:15 Bu haber 1614 kez okundu
 
Sağlık sigortalılığı yüzde bir bile değil
Sigortalanabilir nüfusu 814 bin olan Aydın’da, sağlık sigortası sahipliğinin yaklaşık 5 bin 200 kişide kaldığı bildirildi.
SAĞLIK Haberi
Sağlık sigortalılığı yüzde bir bile değil

AYDIN- 1 milyon 80 bin 839 nüfuslu Aydın’da sigortalanabilir nüfusun 814 bin kişi olduğunu belirten Allianz Türkiye Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Okan Özdemir, buna karşın sağlık ve acil sağlık sigortası yaptıranların toplam sayısının 5 bin 168 kişiyle sınırlı kaldığına dikkat çekti. Özdemir, “Sağlık harcamalarını güvence altına almak isteyenler için çözüm, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” dedi.

Allianz Türkiye Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Okan Özdemir, sağlık sigortası sahipliğinin mevcut durumuna ilişkin bir açıklama yaptı. 1 milyon 80 bin 839 nüfuslu Aydın’da, sigortalanabilir nüfusun 814 bin kişi olduğunu belirten Özdemir, buna karşın sağlık ve acil sağlık sigortası yaptıranların toplam sayısının ise 5 bin 168 kişiyle sınırlı kaldığını dile getirdi.

Hane halkı gelirinin yüzde 2,3’üyle sağlık harcaması yapılan Aydın’da, beklenen yaşam ömrünün 79 olarak hesaplandığını vurgulayan Özdemir, ilerleyen yaşla birlikte sağlık harcamalarında da büyük artış yaşandığına dikkat çekti.

Muhtemel sağlık sorunlarını güvence altına almak isteyenler için çözümün Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) olduğunu kaydeden Özdemir, “TSS, özel sağlık sigortası olmasını isteyen ancak bütçe ayıramayan, sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için SGK ile anlaşmalı özel hastaneleri tercih eden, yüksek standartlarda sağlık hizmetini alırken ilave ücret ödemek istemeyenler için ideal bir ürün” dedi. Özdemir, bu ürün ile sigortalıların sağlık hizmetine, daha yaygın bir kurum ağıyla ve beklemeksizin, kolaylıkla erişebildiklerini söyledi.

Okan Özdemir yaptığı açıklamada, “TSS uygulaması ayakta ve yatarak tedavi teminatı içeriyor. Poliçe özel şartları dahilinde SGK’dan onay alınan tüm işlemler için kullanılabiliyor. Biz de bu alanda Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası adlı ürünümüzle 15 günlük bebekten 55 yaşa kadar olan herkesi güvence altına alıyoruz. Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, yatarak tedavi, suni uzuv ve tıbbi malzeme teminatları sunuyor. Ayakta tedavi ve 12 ay bekleme süresini doldurmak koşuluyla doğum teminatının da isteğe bağlı olarak poliçeye eklenebildiği Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na yeni doğan bebekler de tıbbi risk değerlendirmesi sonrasında dahil edilebiliyorlar. Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile müşteriler anlaşmalı sağlık kurumu ağını kendileri seçebiliyorlar” ifadelerini kullandı.

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Allianz acentelerinden ve Yapı Kredi Bankası Şubeleri’nden temin edilebilir.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Sağlık sigortası, Allianz Türkiye, Okan Özdemir
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sağlık sigortalılığı yüzde bir bile değil
Yorumlar
Haber Yazılımı