Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 13:22 Bu haber 4136 kez okundu
 
Organları 4 hastaya umut oldu
Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde geçirdiği bir rahatsızlık sonrasında Nazilli Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde beyin ölümü gerçekleşen 47 yaşındaki Mustafa İnanç’ın organları ailesi tarafından bağışlanarak, İzmir ve Bursa’daki hastanelerde organ bekleyen 4 hastaya umut oldu.
SAĞLIK Haberi
Organları 4 hastaya umut oldu

Rıdvan Eşin

AYDIN - Beyin ölümü gerçekleşen Mustafa İnanç’ın karaciğeri Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, kalbi İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi, sol böbreği İzmir Kent Hastanesi’ne ve sağ böbreği ise Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde nakil bekleyen hastalara nakledilecek.

Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şafak Çalışkan, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Mustafa İnanç isimli 

hastamız hastanemizde tedavi görmekte iken beyin ölümünün gerçekleşmeye başlaması üzerine organ nakil ekibimiz hastamızın yakınlarına başvurarak organların bağışlanması istedi. Mustafa İnanç’ın ailesi organ bağışını kabul etmesinin ardından ekibimiz prosedürü başlattı. Hastamızın organları 4 kişiye umut oldu” diye konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Organ bağışı, Mustafa İnanç, Şafak Çalışkan
Yorumlar
Haber Yazılımı