Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 17:32 Bu haber 1573 kez okundu
 
Nazilli Belediyesi 8. Rahvan At Yarışları yapıldı
Nazilli Belediyesi tarafından 8.'si düzenlenen ve 215 rahvan atın kıyasıya mücadele ettiği yarışlarda toplam 150 bin lira ödül dağıtıldığı bildirildi.
SPOR Haberi
Nazilli Belediyesi 8. Rahvan At Yarışları yapıldı

Kent Sokakları

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Aşağı Nazilli Rahvan Atlı Spor Kulübü tarafından düzenlenen ve Nazilli Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan 8. Rahvan At Yarışları Bozdoğan yolu üzerinde bulunan sosyal etkinlik alanında yapıldı.

Yoğun katılımın olduğu yarışları Nazilli Belediye Başkan Vekilleri Soner Yelkovan, Mustafa Tınas, Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural, Menemen Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Arslan ve Halil Akbukut, Sümerbanklılar Derneği Başkanı İlhan Öden ve dernek üyeleri, Aşağı Nazilli Rahvan Atlı Spor Kulübü Başkanı Şevket Yapar, Menemen Rahvan Atçılar Dernek Başkanı Gökhan Karabaş, Ayvalık Rahvan Atlı Spor Kulübü Başkanı Saki Dizlek ve çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.

Yaklaşık 215 rahvan atın kıyasıya mücadele ettiği yarışlar baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste, 4’lü tay, 3’lü tay, 2’li tay, ithal A ve ithal B olmak üzere 10 kategoride düzenlendi.

Toplam 150 bin lira ödülün dağıtıldığı yarışlarda baş kategorisinde Ayvaz, baş altı kategorisinde Ali Sarı, büyük orta kategorisinde Murat Kölemenoğlu, küçük orta kategorisinde Halil Kılıç, deste kategorisinde Aşçı Halil İbrahim, 4’lü taylar kategorisinde Sabri Akbaş, 3’lü taylar kategorisinde Selahattin Güzel, 2’li taylar kategorisinde Mutlu Mert, İthal kategorisinde Murat Kölemenoğlu 1. oldu.

Yarışmacılara ödül ve kupalarını takdim eden Belediye Başkan Vekili Soner Yelkovan, “Katılan herkese teşekkür ediyor, kazanan jokey ve at sahiplerimizi tebrik ediyorum. Türkiye’nin birçok ilinden geniş bir katılımla yarışlarımızı gerçekleştirdik. Belediye Başkanımız Sayın Kürşat Engin Özcan yoğun programları nedeniyle aramızda değiller. Sizlere kendisinin selamlarını getirdim. Önümüzdeki yıllarda daha geniş bir katılımla çok daha iyi bir yarış dönemi geçirmek için çalışacağız” diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Soner Yelkovan, Mustafa Tınas, Zeki İnal, Durmuş Kural
Yorumlar
Haber Yazılımı