Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 12:28 Bu haber 2922 kez okundu
 
Minikler ağız ve diş taramasından geçti
Aydın Dört Mevsim Anne Kucağı Gündüz Bakım Evi öğrencileri ’18-24 Kasım Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası’ dolayısıyla ağız ve diş taramasından geçti.
SAĞLIK Haberi
Minikler ağız ve diş taramasından geçti

Rıdvan Eşin

AYDIN  - Erken yaşta diş sağlığının önemini anlatmak ve diş fırçalama alışkanlığı edindirmek için Aydın Dört Mevsim Anne Kucağı Gündüz Bakım Evi öğrencileri, Aydın Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni ziyaret etti.

Öğretmenleri nezaretinde merkezi ziyaret eden 30 öğrenci bölümleri gezerek ağız ve diş sağlığı hakkında bilgiler aldı.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından çocuklara diş fırçalama teknikleri de öğretilirken çocuklar son olarak Diş Hekimi Ebru İnce tarafından ağız ve diş taramasından geçirildi.

Amaçlarının sağlıklı nesiller yetiştirmek olduğunu kaydeden Dört Mevsim Anne Kucağı Gündüz Bakım Evi Müdiresi Zeynep Karaçam, “Geleceğimizin nesilleri olan çocuklarımıza hem ağız ve diş sağlığının önemini kavratmak hem de diş fırçalama alışkanlığını kazandırmak amacıyla merkezimize ziyaret gerçekleştirdik. Onlar bizim en değerli varlıklarımız. Kişisel gelişimlerinin yanı sıra sağlıklı bir şekilde büyümeleri de çok önemli. Çocuklarımız ile yakından ilgilenen tüm merkez personeline ve ağız ve diş taramasını gerçekleştiren Ebru hanıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Ebru İnce, Zeynep Karaçam
Yorumlar
Haber Yazılımı