Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 17:57 Bu haber 2762 kez okundu
 
Milet ve Apollon’daki kazılarda yeni bulgular ortaya çıkarıldı
Aydın’ın Didim İlçesi, Milet Antik Kenti ve Apollon Tapınağı’nda yapılan kazılar neticesinde ortaya çıkan yeni buluntular hakkında kazı heyeti tarafından Aydın Rehberler Odası üyelerine bilgilendirme yapıldı.
KÜLTÜR Haberi
Milet ve Apollon’daki kazılarda yeni bulgular ortaya çıkarıldı

AYDIN  – Didim’de devam eden kazılar neticesinde, Milet ve Apollon Tapınağı’nda ortaya çıkan buluntular hakkında kazı heyeti, Aydın Rehber Odası üyelerine bilgiler verdi.

Didim Belediyesi Altınkum Ek Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcısı E. Öznur Gündoğdu, Dr. Aylin Tanrıöver, Didyma Kazısı Başkanı Halle Üniversitesi, Prof. Dr. Christof Berns Milet Antik Kenti ve Çevresi Kazı Başkanı Hamburg Üniversitesi, Aydın Rehberler Odası Başkanı Ozan Saygın, Arife Aslan Milet Kazısı Bakanlık Temsilcisi - Milet Müzesi Uzmanı, Nisan Lordoğlu Hamburg Üniversitesi Christof Berns'in asistanı katıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, "Katılımlarınız için çok teşekkür ediyorum, sizlerin yaptığı görev bölgemiz açısında, çok önemli bu işi ve mesleğiniz çok önemsiyoruz, Ben de bir turizmci olarak, daha fazla önem veriyorum, Kültür Turizmi açısından son zamanlarda olumsuz bir eksilme yaşadık, bizler kentimizde turistleri ne kadar çok dışarıya çıkartabilirsek, çevremizdeki tarihi ve ören yerleri ve Türkiye, Türkiye yapan tarihi yerleşimleri o kadar fazla tanıtabiliriz, daha sonraları kendileri de gruplar halinde ilçemizi gelip görmek isteyebilirler, Konu ile ilgili yapılan tüm çalışmalardan oldukça memnunum, herkese teşekkür ediyor sevgi saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Toplantının ardından kazı heyeti ve rehberler, Apollon Tapınağı ve Milet Antik Kenti’ni gezerek incelemelerde bulundu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, A. Deniz Atabay, Apollon, Milet, E. Öznur Gündoğdu
Yorumlar
Haber Yazılımı