Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 13:28 Bu haber 1470 kez okundu
 
Kuşadası’nda yıl boyu vektörel mücadele
Kuşadası Belediyesi’nin, çevre ve insan sağlığını tehdit eden vektörlere karşı ilaçlama çalışmalarını yıl boyunca sürdürdüğü bildirildi.
GÜNCEL Haberi
Kuşadası’nda yıl boyu vektörel mücadele

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, hava sıcaklığının 15 derecenin üzerinde olduğu günlerde karasinek ve haşereye karşı periyodik ilaçlama yapıyor.

Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından 28 personel ve 7 araçla kesintisiz olarak sürdürülen ilaçlama çalışmaları ile Kuşadası’nın tüm mahallelerinde larvaya karşı açık alanlar, durgun sular, rögarlar, foseptik kuyuları, dere kenarları, kanallar, havuzlar, bataklık alanlar, binaların bodrum katları ile çöp konteynerleri düzenli olarak ilaçlanıyor. Ayrıca termal sisleme cihazlarıyla kanalizasyonlarda oluşan haşere yuvalarına karşı alt yapı ilaçlaması yapan Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bir yandan da açık alanlarda karasinek, hamam böceği ve kemirgenlere karşı mücadele yürütüyor. Her yıl 1 Haziran tarihinden itibaren ise ULV cihazları ile uçkun ve kene mücadelesi yapılıyor.

TALEPLERE ANINDA ÇÖZÜM

Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, rutin olarak sürdürdüğü temizlik ve ilaçlama faaliyetlerinin yanı sıra vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetlere de anında müdahalede bulunuyor. Bu kapsamda son bir aylık dönemde Güvercin Masa, çağrı merkezi, whatsapp iletişim hattı ve sosyal medya üzerinden katı atıkların toplanması, cadde, sokak, yol temizliği, moloz, konteyner yeri ve konteyner talebi, geri dönüşüm ve ilaçlama ile ilgili toplam 259 talep yerinde değerlendirilerek çözüme kavuşturuldu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Vektörel mücadele, Haşereyle mücadele
Yorumlar
Haber Yazılımı