Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 13:09 Bu haber 1397 kez okundu
 
Küçükbaş hayvan ıslahı görüşüldü
‘Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Ülkesel Projesi’ Toplantısı gerçekleşti.
GÜNCEL Haberi
Küçükbaş hayvan ıslahı görüşüldü

AYDIN- Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinin proje lideri olarak katıldığı “Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Ülkesel Projesi” kapsamında Aydın, Denizli ve Uşak illerinde uygulanan alt projelerin, 2019 Yılı Proje Yürütme Kurulu Toplantısı, 3 Ekim 2019 tarihinde Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya, proje paydaşları olarak Proje Koordinatörü V. Dr. Serdar Yağcı, Proje Liderleri Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Orhan Karaca, Prof. Dr. İbrahim Cemal, Doç, Dr. Onur Yılmaz, Teknik Personel Vet. Hek. Harun Alhan, İl Müdürlüğü yetkilileri, Aydın, Denizli ve Uşak Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanları; Nazmi Koşar, Kadir Özdemir ve Asım Küçükakın ile proje teknik elemanları katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen “Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Ülkesel Projesi” kapsamında; Aydın (Kıl Keçisi, Karya Koyunu, Kıvırcık Koyunu), Denizli (Kıl Keçisi, Karya Koyunu) ve Uşak (Eşme Koyunu) illerinde uygulanan alt projelerin, 2019 yılı Proje Yürütme Kurulu Toplantısı verimli görüşmeler ile gerçekleşti.

Proje Yürütme Kurulu, TAGEM Proje Koordinatör V. Dr. Serdar Yağcı başkanlığında toplandı. Dr. Yağcı açılış konuşmasında, “Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Ülkesel Projesi, ülke hayvancılığında birçok konuda ilk olma özelliği taşımaktadır. Proje sayesinde; birçok paydaş bir araya gelerek yapılan uygulamalar ile doğrudan sahaya olumlu bir etki sağlanmaktadır. Bu sayede, ülkemizde yerli hayvanlara dayalı damızlıkçı işletmeler ve verim kaydı tutulan işletmelerden söz edilebilir noktaya gelinmiştir” ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

Projelerle ilgili 2019 yılı çalışmalarının incelendiği toplantıda,  yürütme kurulu gündem maddeleri görüşülerek toplantı gerçekleştirildi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, ADÜ, Serdar Yağcı, Orhan Karaca, İbrahim Cemal, Onur Yılmaz
Yorumlar
Haber Yazılımı