Rıdvan Eşin
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
20 Ekim 2019 - Pazar 14:26 Bu haber 2235 kez okundu
 
Koşu değil zamanda yolculuk
Aydın’ın Karacasu ilçesinde düzenlenen Ara Güler ve Kenan Erim’i Anma 1. Uluslararası Afrodisias Fotoğraf, Kültür, Sanat ve Tanıtım Festivali, ilçe merkezinde başlayıp Afrodisias Antik Kenti Tetrapylon’da son bulan milli sporcuların da katıldığı koşu müsabakalarına sahne oldu.
SPOR Haberi
Koşu değil zamanda yolculuk

Kent Sokakları

AYDIN  - Karacasu’nun Arnavut kaldırımlı, Osmanlı evlerinin bulunduğu sokaklardan sonra doğanın içerisinde yarışı sürdüren atletler, 2 bin yıllık geçmişe sahip Antik roma şehri Afrodisias Antik Kenti’ne ulaşmak için ter döktü.

Türkiye Atletizm Federasyonu’ndan gelen yetkililerle birlikte İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün görev yaptığı etkinliklerde, ilçe merkezinden Afrodisias’a kadar yoğun güvenlik önlemi alındı. 300 sporcunun katıldığı ve 13 kilometre, 6 kilometre, 3000 ve 1500 metre olarak düzenlenen yarışmalar büyük heyecana sahne oldu.

Özellikle ilçe merkezinden başlayıp tarihi Afrodisias Kenti’nde sona eren yarış, zorluk derecesi ile dikkat çekti. Pek çok rampanın bulunduğu yolda aynı zaman geniş güvenlik önlemleri alındı. Bazı sporcular son etaba istedikleri gibi giremedikleri için gözyaşı döktü.

Büyük erkekler 13 kilometre de, son ana kadar baş başa giden iki sporcu omuz omuza bitiş çizgisine geldi. Karacasu’nun yeşil doğasından Afrodisias’ın beyaz mermerine ulaşmak için ter döken sporcular büyük bir mücadele verdi.

Yarışmaların ödül töreni antik tiyatroda yapıldı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Karacasu, Afrodisias, Koşu,
Yorumlar
Haber Yazılımı