Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 19:39 Bu haber 2188 kez okundu
 
Komşu depremzedelere yardım eli
Aydın Büyükşehir Belediyesi Denizli Depremi’nde evleri zarar gören Bozkurtlu ailelere destek verecek.
GENEL Haberi
Komşu depremzedelere yardım eli

Rıdvan Eşin

AYDIN- Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nden, geçen 8 Ağustos'ta 6 şiddetindeki depremle sarsılan ve birçok evin kullanılamaz hale geldiği Denizli'nin Bozkurt İlçesi'nde yaşayan ihtiyaç sahibi 100 aileye destek olmak için bir kampanya düzenlenmesi kararı çıktı.

Aynı zamanda Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden bu kampanyaya katkı sunma kararı çıkarken, meclis üyeleri de Eylül ayı huzur haklarını depremzedelere bağışlama kararı aldı.

Denizli'nin Bozkurt İlçesi’nde evleri zarar gören ve yardım alma olanakları olmayan aileler için Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde bir sunum yapan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, depremde ilçedeki birçok evin zarar gördüğünü hatırlattı. Çelik, evleri oturulamaz durumdaki ailelerin ise çadırlarda yaşadığını söyledi. Çadırlarda yaşamlarını sürdüren 100 ailenin herhangi bir destek alma imkânının olmadığını belirten Çelik, kış öncesi bu ailelere prefabrik ev temin etmek istediklerini belirtti.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, komşu ildeki ailelere destek olmak istediklerini belirtip, ulusal düzeyde bir kampanya düzenlenmesi için her türlü yardımı yapacaklarını söyledi. Kampanyaya ilk desteği vermek için yardım önergesi oybirliğiyle plan ve bütçe komisyonuna görüşülmek üzere gönderildi. Ayrıca, ailelere ilk destek meclis üyelerinden gelirken, meclisten meclis üyelerinin Eylül ayı huzur haklarının ailelere bağışlanması kararı çıktı.

Başkan Çelik, ilçesi adına Başkan Çerçioğlu ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Özlem Çerçioğlu, Topuklu Efe, Birsen Çelik, Depremzedeler
Yorumlar
Haber Yazılımı