Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 19:04 Bu haber 2066 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu şehit cenazesine katıldı
Aydın’da iki gün boyunca birçok ziyaret gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, şehit cenazesi nedeniyle programında değişiklik yapıldığı açıklandı.
SİYASET Haberi
Kılıçdaroğlu şehit cenazesine katıldı

Rıdvan Eşin

AYDIN - Kuşadası Belediyesi ziyaretinin ardından 22. Altın Güvercin Beste Yarışması finaline katılmak için gelen Kılıçdaroğlu, Mardin’de teröristlerce şehit edilen Özel Hareket Şube Müdürü Tufan Karasuva’nın cenaze törenine katılmak üzere programında değişiklik yaparak Ankara’ya gitti.

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek konuyla ilgili açıklama yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun programındaki değişiklik nedeniyle kamuoyunda yaratılan süpekülasyonların ardından CHP Kuşadası ilçe Başkanı Mehmet Gürbilek, yazılı bir açıklama yaptı. Kuşadası Belediyesi’ni ziyaret eden ve belediye önünde halka hitaben konuşma yapan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun programındaki değişikliğin, şehit cenazesi nedeniyle yapıldığına dikkati çeken CHP İlçe Başkanı Gürbilek, şunları söyledi:

“Sayın Genel Başkanımız günler öncesinden Altın Güvercin Beste Yarışması’na katılacağını açıklamış ve bu doğrultuda iki günlük bir Aydın ziyareti gerçekleştirmişti. Ancak ziyaretinin son gününde Mardin’de Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşmüştür.

Sayın Genel Başkanımız da bu acılı haber üzerine programını değiştirerek, şehidimizin cenazesine katılmak üzere Ankara’ya dönmüştür. Final Gecesi’nde Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun programa katılamayacağını, Kuşadası Belediye Başkanımız Ömer Günel izleyicilerle paylaşmıştı.

Bu gelişmeler ekteki fotoğraflar ve tüm haber ajanslarının geçtiği haberlerde yer almasına rağmen yerel siyasetten siyasi rant elde etmek amacıyla gözleri dönmüş malum çevreler, şehitlerimizle ilgili konulardan bile ne yazık ki nemalanmaya çalışmaktadırlar.

Gerçekler açıkladığımız gibidir ve kimlikleri malum bu kişilerin yaptıkları spekülasyonlar şehitlerimize saygısızlıktan öteye gitmemektedir. Hem Genel Başkanımız aleyhine yapılan algı çalışmasını, hem şehitlerimize yapılan saygısızlığı, hem de 6 yıl aradan sonra yeniden düzenlenen Altın Güvercin Beste Yarışması’na gölge düşürmek amacıyla yapılan bu tarz gerçek dışı sosyal medya paylaşımlarını şiddetle kınıyorum.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Mehmet Gürbilek, Kemal Kılıçdaroğlu, Şehit cenazesi
Yorumlar
Haber Yazılımı