Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 19:07 Bu haber 1858 kez okundu
 
Karacasu’da kültür ve sanat coşkuyla buluştu
Karacasu’da Ara Güler ve Prof. Dr. Kenan Tevfik Erim’i Anma ve 1. Uluslararası Afrodisias Fotoğraf, Kültür Sanat ve Turizm Festivali açılışı coşkulu bir şekilde gerçekleşti.
KÜLTÜR Haberi
Karacasu’da kültür ve sanat coşkuyla buluştu

AYDIN- Karacasu Kaymakamlığı, Karacasu Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının düzenlemiş olduğu Ara Güler ve Prof. Dr. Kenan Tevfik Erim’i Anma ve 1. Uluslararası Afrodisias Fotoğraf, Kültür Sanat ve Turizm Festivali bugün coşkulu bir tören ile başladı.

Festival, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk’ün manevi huzuruna çelenk sunulması ile başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan kortej yürüyüşü ile eski belediye binası önünde son buldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İran’dan ve Gürcistan’dan gelen misafir halk dansları ekipleri gösterilerini festival alanında büyük bir kalabalığa karşı sergiledi.

Eski belediye binası önünde gerçekleştirilen programda Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, İl Tarım Müdürü Ahmet Ökdem, siyasi parti temsilcileri, kurum ve kuruluş müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, Karacasu Kültür Merkezi’nde “Ara Güler’den Seçkiler” Sergisi’nin açılışıyla devam etti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Karacasu, Yavuz Selim Köşger, Ahmet Soley, Zeki İnal
Yorumlar
Haber Yazılımı