Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 13:01 Bu haber 659 kez okundu
 
İYİ Parti'den Çerçioğlu’nun çağrısına destek
İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, “Volkswagen’in Türkiye’ye yapmayı planladığı fabrikaya Aydın ev sahipliği yapabilir” dedi.
SİYASET Haberi
İYİ Parti'den Çerçioğlu’nun çağrısına destek

AYDIN- İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Volkswagen Fabrikası çağrısının önemli olduğunu belirterek, “Her türlü destek vermeye hazırız” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Sarı, “Alman otomotiv devi Volkswagen’in 123.fabrikasını Türkiye’de kurmayı planladığı, yer seçimi konusunda içinde Aydın’ın da olduğu bazı illerin adının geçtiği, Kasım 2019’da yer konusunun kesinleşeceği, fabrikanın ise 2022’de üretime başlayacağı yönündeki haberleri medyadan takip ediyoruz” dedi.

Yatırımın hem Aydın ekonomisi, hem de istihdam için çok değerli olacağını belirten Başkan Sarı, “1,3 milyar Euro’luk bir yatırım ve 5000 kişilik istihdam oluşturacak olan bu fabrika, elbette ki bulunduğu ile ve çevreye ekonomik olarak büyük katkı sağlayacaktır. Gerek direk, gerekse endirekt olarak binlerce aileye iş ve aş temin edecek, bulunduğu çevredeki insanların ekonomik refah düzeyini yükseltecektir” dediği açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu, Volkswagen’in Türkiye’de kurmayı düşündüğü fabrika için Aydın olarak ev sahipliği yapabileceğimiz noktasında önemli bir çağrıda bulundu. Sayın Çerçioğlu’nun çağrısı Aydın ve Aydınlılar için çok kıymetli bir çağrıdır. Bu konuda İYİ Parti İl Teşkilatı olarak bu çağrıya tam destek veriyor ve biz de Aydın’da böyle bir yatırım için her türlü destek vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’nun çağrısının karşılık bulması adına da, Aydın’ı temsilen bir heyet kurulup, ilgili firmanın yetkilileri başta olmak üzere girişimlerini de başlatması, karar aşamasında etkili olacaktır.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, İYİ Parti, Cemal Sarı, Özlem Çerçioğlu, Volkswagen
Yorumlar
Haber Yazılımı