Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 19:38 Bu haber 2675 kez okundu
 
İNYA ürünleri Rus Pazarı'nda boy gösterecek
Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in mimarı olduğu İNYA markasının uluslararası pazarlara açıldığı bildirildi.
EKONOMİ Haberi
İNYA ürünleri Rus Pazarı'nda boy gösterecek

Rıdvan Eşin

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, göreve gelir gelmez çalışmalarını başlattığı ve yoğun çalışma temposuyla kısa sürede hayata geçirdiği İNYA, yapılan anlaşma çerçevesinde Rusya’da satışa sunulacak.

İzmir Ticaret Odası’nın düzenlediği ve Rus yetkililer ile 5 Rus firmasının da yer aldığı işbirliği toplantısına katılan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, İNYA markasını tanıttı. Projeyi ve İNYA ürünlerini oldukça başarılı bulan 2 Rus firmasıyla ürünlerin Rusya’da satışı için karşılıklı anlaşma yapıldı. Resmi prosedürlerin tamamlanmasının ardından İNYA markalı zeytinyağı, incir, zeytinyağı sabunu ve kolonya Rusya’da reyonlarda yerini alacak.

İNYA ULUSLARARASI PAZARLARA AÇILIYOR

Germencik Belediyesi ve 6 Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin işbirliği ile ortaya çıkan İNYA markasının uluslararası pazarlarda yerini alması için önemli bir adım atıldığına dikkat çeken Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, şunları söyledi:

“İNYA markamız ile ilgili çalışmalarımız gün geçtikçe daha da artıyor. Bu çalışmalarımızın bir karşılığı olarak İNYA adeta bir çığ gibi büyümeye devam ediyor. Önce yurt içinde birçok önemli firma ve kuruluşla işbirliği yapma maksadıyla adımlar attık.

Bugün İzmir Ticaret Odası’nın düzenlediği bu güzel etkinlikte Rus firmalar ile temas kurma şansı elde ettik. Nihayetinde gerçekleştirdiğimiz ikili görüşmelerde Germencik için önemli ve tarihi anlardan birini daha kaydettik. İNYA markamız, faaliyet ve ürünlerimizi oldukça beğendiler. Resmi işlemlerin ardından anlaşmaya vardığımız firmalar aracılığı ile Rusya pazarına ürün vermeye başlayacağız. Hayırlı olsun."

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Germencik, Fuat Öndeş, İNYA ürünleri, Rusya
Yorumlar
Haber Yazılımı