Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 13:25 Bu haber 2415 kez okundu
 
İki üniversite bitiren bir gencin feryadı!
Mahpare Tanın, iki üniversite bitirdi. Anadili gibi İspanyolca ve iyi derecede İngilizce biliyor. Hukuk Fakültesi’ni birinci olarak bitirdi. KPSS’ye girdi iki kez, ikisinde de kazandı, ama sonuçta elendi. Nedenini, “ÇÜNKÜ AKP'Lİ YA DA TARİKATLI DAYIM YOK, HİÇBİR CEMAATE DE BAĞLI DEĞİLİM! Hakim, savcı alırken bile torpil yapılıyor bilinsin istedim” diye açıkladı.
GENEL Haberi
İki üniversite bitiren bir gencin feryadı!

AYDIN- Sosyal medya twitter hesabından sınav süreçlerini ve sonuçlarını anlatan Mahpare Tanın, şunları söyledi:

“İyi geceler Türkiyem, bugün Hakimlik-Savcılık Mülakat sonuçları açıklandı. İlk sınavımda 18753 kişi içerisinde 127.oldum. Yaklaşık 90 puan aldım. Biyokimya Bölümü mezunuyum. Erasmus bursu ile bir yıl İspanya'ya eğitime gittim.

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni ikinci üniversite olarak okudum. Fakülteyi birincilikle bitirdim. Mülakata başvurduğum dönemde, özel hukukta yüksek lisans da yapıyordum. İyi seviyede İngilizce biliyorum. Anadil seviyesinde İspanyolca biliyorum.

Elendiğimi diğer sınavdan bir gün önce öğrendim. Ağlaya ağlaya sınava girip ikinci sınavda da yaklaşık 10.000 kişi içinde 205. oldum. Yine elendim. Bu yıl hiç çalışmadan girdim yine kazandım ve elendim. Fetöcü değilim, terörle bağlantım yok.

Peki, neden mi elendim? ÇÜNKÜ AKP'Lİ YA DA TARİKATLI DAYIM YOK, HİÇBİR CEMAATE DE BAĞLI DEĞİLİM! Hakim, savcı alırken bile torpil yapılıyor bilinsin istedim. İyi geceler, uyumaya devam edelim.

Güzel günlere uyanacağımız umudu yeşerdi içimde yeniden desteğinizle. Bitaraf olanın bertaraf olmasından dolayı kendi ülkemde Haymatlos gibi hissetmek fazlasıyla tüketmişti beni. İyi ki varsınız, varlığınıza teşekkür ederim.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Mahpare Tanın, İşsizlik, KPSS,
Yorumlar
Haber Yazılımı