Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
24 Temmuz 2019 - Çarşamba 12:00 Bu haber 1159 kez okundu
 
Herkese örnek oldu
Aydın’da yaşayan 75 yaşındaki Osman Soyluer’in, emekli olduktan sonra başladığı yeni işi ile sanayide ve Aydın’da herkese örnek olduğu bildirildi.
GENEL Haberi
Herkese örnek oldu

AYDIN - İHA’nın bildirdiğine göre, emekli oluncaya kadar 31 yıl, emekli olduktan sonra açtığı iş yerinde ise 29 yıl olmak üzere, 75 yıllık ömrünün 60 yılını çalışarak geçiren ve sanayinin Osman Amcası olarak anılan Soyluer’in şu anda 15 kişiye istihdam sağladığı bildirildi.

Hayat hikâyesi kadar, hayata bakış açısı ve kanaatkârlığı ile de örnek olan Osman Soyluer namı diğer Yağcı Osman, kimseye yağ yapmadan, severek ve güler yüzle hizmet veren herkesin başarıya ulaşacağını söyledi. Sürekli dillendirilen işsizlik sorunun temelinde, insanların az hizmete çok para beklemesi olduğunu belirten Osman Soyluer, yaşadığı onca sıkıntıya rağmen çalışma hayatına başladığı yaklaşık 60 yıldır, yüzünden gülümsemeyi hiç eksik etmediğini belirtti ve bu yaşına rağmen halen çalıştığını söyledi.

“Gülümse ve kanaat et kriz sana gelmez”

Çalışma hayatına 15 yaşında başladığını ve halen çalıştığını söyleyen Osman Soyluer, “1944 yılında Denizli Kale’de doğmuşum. Küçük yaşlarda annemi kaybettim, babam yeniden evlenince evi terk edip Aydın’a geldim. Aydın’a geldiğimde aç kalmamak için önce fırında çalıştım. Belli bir süre çalıştıktan sonra şimdiki Doğumevi Hastanesi’nin karşısında bulunan bir akaryakıt istasyonunda yağcılık yaptım. Yağcılık hayalimdi ama ekonomik sıkıntılardan dolayı kendi iş yerimi açmam mümkün değildi. Emekli olunca emekli ikramiyem ile bu işe başladım. Şimdi 15 kişi ile çalışmanın mutluluğunu yaşıyorum. Herkes krizden söz ediyor. Biz güler yüzümüz ve kanaatkârlığımız sayesinde Allah’a şükür hiç iş sıkıntısı yaşamıyoruz” diyerek gençlerin öncelikle çalışkan, dürüst ve güler yüzle işlerini yapmasını, işini, aşını ve eşini sevmesini tavsiye etti.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Osman Soyluer, Yağcı Osman,
Yorumlar
Haber Yazılımı