Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 12:14 Bu haber 2749 kez okundu
 
Hayırseverden hastaneye örnek bağış
Aydın’ın Didim İlçesi’nde yaşayan 86 yaşındaki hayırsever Yahya Cerit’e, Didim Devlet Hastanesi’ne cihaz bağışında bulunulması dolayısıyla teşekkür plaketi verildi.
SAĞLIK Haberi
Hayırseverden hastaneye örnek bağış

Kent Sokakları

AYDIN  - Didim’in yerlilerinden olan mübadil torunu 86 yaşındaki Yahya Cerit, Didim Devlet Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz Polikliniği’nde kullanılmak üzere “Tur cihazı” bağışında bulundu. Cerit’e yaptığı bağıştan dolayı plaket verilmesi amacıyla bir tören düzenlendi.

Hastanedeki törene Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Veysel Kılıç, KBBK uzmanı Opr. Dr. Metin Çalışkan, hastane yönetimi ile Yahya Cerit’in evlatları katıldı.

Hastane Başhekimi Dr. Veysel Kılıç, Didim’de ikamet eden Yahya Cerit’in eşinin adını bir oda yaptırmak istemesiyle sürecin başladığını belirterek, hastane yönetimi olarak ihtiyaç duyulan cihazı dile getirdiklerini, hayırsever vatandaşın hem oda, hem de cihaz konusunda gerekli duyarlılığı gösterdiğini ifade etti.

KBB Uzmanı Dr. Metin Çalışkan ise, deniz kıyısı olan ilçelerde kulakla ilgili sıkıntıların çok yaşandığını belirterek, “Bağışlanan bu cihaza tur cihazı adı veriliyor. Bu cihazla iç kulak ameliyatlarında, orta kulak, kulak zarı ve enfeksiyonlarda gerekli olan bir cihaz. Bu cihazla artık hastanemizde bu tür hastalıkların ameliyatını yapacağız. Hastanemizde olmadığı için hastaları üniversite hastanelerine yönlendiriyorduk ama artık kendimiz bu ameliyatı yapacağız" dedi.

Hayırsever Yahya Cerit de, hastane ve sağlığın insan hayatında yerinin önemli olduğunu ifade ederek, geçmişte yaşadıkları sıkıntıları anlattı. Cerit, rahmetli olan eşinin adına hastanede bir oda yaptırmak fikrinin hastane yönetimiyle paylaşmasını ardından bu bağış fikrinin ortaya çıktığını dile getirip, bu tür bir bağışın içerisinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Cerit, imkanı olan vatandaşların bu tür bağışlar yapması gerektiğini kaydederek, herkesi sağlık ve eğitim konularından duyarlı olmaya davet etti.

Didim Kaymakamı Mehmet Türköz ise, hayırsevere bağışlarından dolayı teşekkür ederken “Hastanemiz fiziki anlamda bazı sıkıntılar var ama doktor ve ekipman bakımından tüm personel ellerinden geleni yapıyor. Hayırsever vatandaşların katkılarıyla hastanemizin ihtiyaçları da karşılanıyor. Didim bu yönden örnek bir kent, bunu eğitim anlamında yapılan okullarla da görüyoruz. Bağışlanan bu cihaz hastalarımız şifa olacaktır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kaymakam Türköz, hayırsever vatandaşa teşekkür plaketini verdi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Yahya Cerit, Mehmet Türköz, Veysel Kılıç, Metin Çalışkan
Yorumlar
Haber Yazılımı