Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 18:56 Bu haber 1060 kez okundu
 
Haydi öğrenciler doğa ve tarih yürüyüşüne!
Aydın Büyükşehir Belediyesi üniversite öğrencileri için doğa ve tarih yürüyüşü düzenliyor.
SPOR Haberi
Haydi öğrenciler doğa ve tarih yürüyüşüne!

AYDIN- Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin üniversite öğrencilerine yönelik sosyal faaliyetlerinin devam ettiği bildirildi.

Yapılan açıklamaya göre, bu yıl düzenlenecek "ÜniTrekking" etkinliklerinde Aydın'daki üniversite öğrencilerinin Aydın'ın doğasını ve tarihini daha yakından tanıması için onlarca rotada yürüyüşler gerçekleştirilecek. Doğa ve tarih yürüyüşleri, öğrencilere eşlik edecek profesyonel rehberler eşliğinde yapılacak.

Kasım ayı içerisinde başlayacak olan etkinliklerde, 20'ye yakın yürüyüş rotası planlanıyor. Çeşitli zorluk derecelerindeki rotaların uzunlukları 8 kilometreden başlayıp 20 kilometreye kadar çıkıyor. Bunun yanında 10 Kasım ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde de özel rotalarda yürüyüş yapılması planlanıyor.

Yürüyüşlerde ulaşım, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak karşılanacak. Bunun yanında yürüyüşler, yürüyüş yapılan rotalardaki tarihi yapıların öğrencilere tanıtılması amacıyla profesyonel rehberler ve eğitmenler eşliğinde yapılacak.

Başvuruların Aydın Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'na şahsen yapılması gerekiyor. Üniversite öğrencilerinden başvurularda öğrenci kimliği, nüfus cüzdanı fotokopisi ve sağlık raporu isteniyor.

Gençlerin Aydın'ı daha yakından tanımaları için birçok etkinlik planladıklarını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, tüm üniversiteli gençleri "ÜniTrekking" etkinliklerine davet etti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Doğa ve tarih yürüyüşü, Özlem Çerçioğlu, Üniversite gençliği
Yorumlar
Haber Yazılımı