Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 17:10 Bu haber 573 kez okundu
 
Günel: Kentimize artı değer sağlayacak her projenin destekçisiyiz
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, son günlerde sosyal medya platformlarında yer alan “Kuşadası Belediyesi’nin, ilçede Adnan Menderesi Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lisesi’nin kurulmasına karşı olduğu” yönündeki söylemler üzerine bir açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
Günel: Kentimize artı değer sağlayacak her projenin destekçisiyiz

AYDIN- Başkan Ömer Günel, oluşturulmak istenen algının tersine, ADÜ Devlet Konservatuvarı Lisesi’nin kurulmasına karşı olmadıklarını, bu konuda iletişime hazır bulunduklarını belirtti. Başkan Ömer Günel, şunları söyledi:

“Kuşadası Belediye Başkanı olarak kentimize katma değer sağlayacak her türlü projeye destek vermek için çalışıyoruz. Ben, Kuşadası’nda ADÜ Devlet Konservatuvarı’nın lise bölümünün kurulmasına asla karşı değilim ve bunu engelleyecek bir tutum içine girmem de mümkün değil. Bunun en önemli göstergelerinden biri de içinde bulunduğumuz mali borç yüküne rağmen ADÜ Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Ortaokulu’nun 4 bin 795 TL’lik bina kirasını her ay düzenli olarak ödememizdir. Seçimlerden hemen önce 27 Mart tarihinde, henüz açılmayan bir okul için aylığı 15 bin TL olarak 10 yıllık kira protokolü yapılmış. Ben Kuşadası Belediye Başkanı olarak, kamunun haklarını korumakla yükümlüyüm. Henüz resmi olarak kurulmamış olan bir okulun yıllık 180 bin TL kira bedelini kabul etmem elbette ki mümkün değildir.”

Başkan Ömer Günel sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kuşadası Belediyesi olarak ADÜ Devlet Konservatuvarı Lisesi’nin ilçemizde kurulması için her türlü desteği verdik. Ancak konunun muhatabı olan Sayın Rektör, tüm girişimlerimize rağmen tarafımıza yanıt vermediği gibi iletişim kanallarını da kapattı. Konservatuvar Lisesi’nin kuruluşu ve devamlılığı sürecinde biz her türlü desteği vermeye hazırız. Ancak Sayın Rektör’ün Kuşadası’nda konservatuvar bölümlerinin kurulması için iradesini ortaya koyması gerekmektedir.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Ömer Günel, ADÜ, Konservatuvar
Yorumlar
Haber Yazılımı