Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 18:35 Bu haber 1002 kez okundu
 
Germencik dünyaya tanıtılacak
Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in, ilçe tarihinde görülmemiş önemli bir projeyi hayata geçirmeye hazırlandığı bildirildi.
EKONOMİ Haberi
Germencik dünyaya tanıtılacak

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, çiftçinin ve üreticinin desteklenmesi, Germencik’in ülkeye ve dünyaya tanıtılması, ekonomik ve sosyal anlamda ilçenin canlandırılması gibi çok geniş kapsamlı hedefler içeren proje çerçevesinde, Germencik Belediye şirketi ve 5 tarımsal kalkınma kooperatifinin ortaklığıyla üreticiden alınan ürünler doğrudan tüketiciye ulaştırılacak.

Üreticilerin süt, zeytinyağı, yaş - kuru incir gibi ürünlerini değerinde alarak kurulacak satış noktalarında satışını gerçekleştirecek olan Germencik Belediyesi proje kapsamında, ilk etapta yaş incir satışına başlayacak.

İlçenin yerli – yabancı turistlerin sıklıkla kullandığı önemli ulaşım yolları üzerinde olmasının ekonomik anlamda önemli bir avantaj olduğunu ifade eden Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, projenin ilçe ekonomisine önemli katkı sunacağına dikkat çekti. Başkan Öndeş şunları söyledi:

“Biz bu yola çıktığımızda, çiftçi ve üreticimizin yanında olacağımızı, ilçemizi kalkındıracak projeleri hayata geçireceğimizi, farkındalık yaratacak yatırımlarla ilçemizi bir çekim merkezi haline getireceğimizin sözünü vermiştik. Her mitingde dediğim gibi kanatlarımızı açıyoruz. Artık yükselme, ilerleme vakti. Bu emsalsiz oluşum üreticimizin, çiftçimizin, Germencik’imizin kader projesidir diyebilirim. Belediye şirketimiz ve 5 tarımsal kalkınma kooperatifimiz aralarında ortaklık kurarak güç birliği yapacak. Çok büyük bir oluşumun içine giriyoruz. Bu tarihi anı iyi kaydedin, ilçemiz için bir milat olacak.

BİR İNEĞİ OLAN TEYZEMİZ BİLE KAZANACAK

Germencik Belediyesi olarak üreticimizin, çiftçimizin, köylümüzün bağlı olduğu bu tarımsal kalkınma kooperatifleri ortaklığından ürün alarak doğrudan tüketiciye ulaştıracağız. Bu sistemle bir ineği olan teyzemiz bile elde ettiği 30-40 litre sütünü karlı olarak ve en önemlisi Germencik Belediyesi markası altında satacak.

Hem üreticimiz tam değerinde ürününü satarak kayıp yaşamayacak, hem de belediye bu satıştan kar elde ederek daha yaşanabilir, daha modern bir Germencik için önemli bir kaynağa kavuşacak. Üstelik satış noktaları ağımız turistik aktivitenin yüksek olduğu Kuşadası, Didim gibi ilçelere kadar yayılacak. Gerekli temasları kurarak, çevre illerde, ilçelerde bile satış noktaları kuracağız.”

GERMENCİK KAZANACAK, GERMENCİKLİ KAZANACAK

Proje ile ilgili detaylara da değinen Başkan Fuat Öndeş, şöyle konuştu:

“Germencik Belediyesi olarak böylesi önemli bir projeyi hayata geçirmek için arkadaşlarımızla beraber ciddi ve detaylı bir çalışma programı oluşturduk. İlk etapta yol üzerlerinde bu tip satış gerçekleştiren yerleri incelemeye aldık.

Bu gibi kimselerin üreticimizin ürünlerini çalarak buralarda satışını gerçekleştirdiklerini gördük. İlk işimiz bu gibi kaçak satıcıların faaliyetlerini durdurmak oldu. Kısacası bu proje sayesinde her şeyden önce üreticimizin alınteri güvence altına alınacak, hakkı korunmuş olacak.

Ayrıca perakende satışın kurumsal çerçevede sağlanacak olması, ilçemizin yüksek kaliteli tarım ürünlerinin dünya pazarlarına ulaştırılmasında ve tanıtımında ciddi bir referans olacaktır. Yerli ve yabancı turistlerin tarım ürünlerimize belediyemiz eliyle ulaşması ilçemizin ülkemizde ve dünyada adının duyulması adına önemli bir adımdır.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Germencik, Fuat Öndeş, İncir, Kooperatif,
Yorumlar
Haber Yazılımı