Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 12:50 Bu haber 1121 kez okundu
 
Fazıl Say’dan Kuşadası’nda muhteşem konser
Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın, Kuşadası’nda verdiği muhteşem bir konserle sanatseverlerle buluştuğu bulduruldu.
SANAT Haberi
Fazıl Say’dan Kuşadası’nda muhteşem konser

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Kuşadası Amfi Tiyatro’da düzenlenen konsere katılan binlerce dinleyici Say’ı dakikalarca ayakta alkışladı.

Ünlü piyanist Fazıl Say, “On The Road” isimli turnesi kapsamında Kuşadası’nda bir konser verdi. Bir buçuk saatlik performansına 2018 yılında bestelediği Truva Sonatı ile başlayan ünlü piyaniste konserin ikinci yarısında solist Serenad Bağcan eşlik etti.

Amfi Tiyatro’yu dolduran sanatseverlerin unutulmaz anlar yaşadığı konserde, Nazım Hikmet, Metin Altıok, Can Yücel, Cemal Süreyya, Turgut Uyar gibi şairlerin şiirlerinden bestelediği eserleri icra eden Say, Muhyiddin Abdal’ın 500 yıllık “İnsan İnsan” isimli şiirine yaptığı ünlü besteyi de seslendirdi.

İzmir Marşı ile coşkulu bir biçimde sona eren konserde konuşan dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, en son 40 yıl önce geldiği Kuşadası’nda ilk kez konser veriyor olmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirterek dinleyicilere teşekkür etti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Fazıl Say, Fazıl Say konseri, Serenad Bağcan
Yorumlar
Haber Yazılımı