Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 12:42 Bu haber 2089 kez okundu
 
Farkındalık Günü'nü doyasıya kutladılar
Nazilli’de 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla, Nazilli Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin düzenlediği program ile engellilerin farkındalık gününü doyasıya kutladığı bildirildi.
GENEL Haberi
Farkındalık Günü'nü doyasıya kutladılar

Rıdvan Eşin

AYDIN-- Yapılan açıklamaya göre, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla Nazilli’de düzenlenen etkinlikler kapsamında, Nazilli Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde çok kapsamlı bir eğlence düzenlendi. Nazilli Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nin hazırladığı Gamze Uçakdağ’ın sunumuyla yapılan etkinlik İşaret diliyle İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programa, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkan Vekili Soner Yelkovan, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, Nazilli Engelliler ve Engellilere Destek Verenler Derneği Başkanı Halil Şener, Nazilli Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Emin Işık, Özel ve devlet rehabilitasyon okulları, STK temsilcileri, ADÜ’lü öğrenciler ve çok sayıda engelli velisi katıldı.

Nazilli Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinin hazırladığı pandomim, Aşuk Maşuk, Buğdayın Öyküsü ve Halk Oyunları gösterileri ilgiyle izlenirken Nazilli Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nden Hakan Bay günün anlam ve önem belirten konuşmasını yaptı.

Şehir dışında olasından dolayı programlara katılamayan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın 3 Aralık Engelliler Farkındalık Günü mesajı, salondakilere iletilmesinden sonra Nazilli Belediyesi tarafından tedarik edilen 5 engelli manuel tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere okul müdürlerine teslim edildi.

Engelli velilerinden Serap Tekelioğlu ve Güzel Elması’ın teşekkür konuşmalarından sonra etkinliğe katılan tüm veli öğrenci ve protokol üyeleri gönüllerince eğlendi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Gamze Uçakdağ, Sedat Sırrı Arısoy, Soner Yelkovan
Yorumlar
Haber Yazılımı