Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 17:43 Bu haber 1025 kez okundu
 
Efeler’de dünya sanatçılarından resim atölyesi
Norveç’ten Efeler’e gelen uluslararası sanatçılar Eser Afacan ile Hakan Yaşar’ın, 10 ay süreyle 20 kursiyer ressam ile yağlıboya eğitim çalışması yapacağı bildirildi.
GENEL Haberi
Efeler’de dünya sanatçılarından resim atölyesi

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, “Eğitim programımız ile dünya sanatçıları çıkması bize gurur verir” dedi.

Efeler Belediyesi sanat alanında çok önemli bir çalışmaya imza attı. Eserleri ile Norveç’te tanınan adına önemli bir müze yapılan uluslararası sanatçılarımız Eser Afacan ve Hakan Yaşar Efeler Belediyesi’nin öncülüğünde yaklaşık 100 aday arasından seçtikleri 20 ressamı eğitecek. 10 Ay sürecek çalışmalar öncesinde kursiyerlerle Sanatçılar Afacan ve Yaşar ilk buluşmayı gerçekleştirdi.

MARKA KENT HEDEFİMİZ VAR

Buluşmada konuşan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, seçimlerde halka verdiği sözleri anımsattı, “Halkımıza Efeler ilçemizi ‘Marka Kent’ yapacağımızı söylemiştik. Bir kentin değerinin yükselmesi sadece fiziki yapılarla gerçekleşmez. Bir kentin marka değerini belirlemede, yetişmiş bilim adamları, üniversiteleri, sanatçıları ve sporcuları büyük önem taşır. İnanıyorum ki, sizler de yapacağınız çalışmalarla sanatınızda çok önemli kazanımlar elde edeceksiniz, kentimizin markasına da değer katacaksınız” dedi.

Başkan Atay, Efeler’de sanat ve yaratıcılık ile yaygın eğitim anlayışını geliştireceklerini de kaydederek şunları söyledi:

“Dünya sanatçısı dostlarımız Eser Afacan ve Hakan Yaşar’a çok teşekkür ederiz. Bir fedakârlık yaparak Efeler’de bu eğitim programını açmamıza önayak oldular. 1 Haziran 2020 tarihine kadar Efeler’deki bu çalışmalar ile belki de yeni ‘Dünya sanatçıları’ yetişecek. İki usta ile çalışacak ressamlarımızın bundan büyük fayda sağlayacaklarını biliyorum.”

HOBİ AMAÇLI DEĞİL

Sanatçı Eser Afacan ve Hakan Yaşar da, Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’a teşekkür ettiler, “Bizler burada hobi sanatçısı yetiştirmeye gelmedik. Burada resim sanatının önemli tekniklerini kursiyerlerimize aktaracağız. Genç arkadaşlarımız bu kurstan büyük yararlar sağlayacaktır“ dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, M. Fatih Atay, Eser Afacan, Hakan Yaşar, Resim kursu
Yorumlar
Haber Yazılımı