Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
28 Eylül 2019 - Cumartesi 10:39 Bu haber 1006 kez okundu
 
Didim’in amatör takımı maçlarını Söke’de oynayacak
Aydın 1. Amatör Küme Didim ekiplerinden Yenihisarspor Kulübü, maçlarını Söke’de oynanacağını açıkladı.
SPOR Haberi
Didim’in amatör takımı maçlarını Söke’de oynayacak

AYDIN - Aydın 1. Amatör Küme Didim ekiplerinden Yenihisarspor, Didim’de yan sahanın zeminin bozuk olmasından dolayı maçlarını Söke yan sahasında oynama kararı aldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi Tarık Pelit yan sahanın bozuk olduğunu ve bu konuda ilgililerin herhangi bir adım atmadığından dert yanarak, şunları söyledi:

“Hafta sonu iç sahada oynayacağımız 2. hafta müsabakası, talebimiz üzerine Söke Yan Sahaya alınmıştır. Bundan sonraki bütün iç saha maçlarımızı Söke'de oynayacağız. Sahamızın zemininin düzeltilmesi için hiç bir yetkili hiçbir işlem yapmadı.

Kış nüfusu 90 binin üzerinde olan ilçemizde, 4 futbol kulübü bünyesinde yaklaşık 20 takımın kullanımında olan sahamızda, çizgiler ve bilhassa orta saha çevresinde yirmi santimi bulan oyuklar mevcut. Okul takımları da işin içine girince yaklaşık bin kişi bu sahalarda oynuyor.

Daha önce yetkililere gittik, sorunumuzu dile getirdik. Saha uygun olmadığı için ev sahibi olarak oynayacağımız bütün maçlarımızı Söke'de oynayacağımızı kamuoyunun bilgisine ve takdirine sunuyoruz."

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Yenihisarspor Kulübü, Tarık Pelit
Yorumlar
Haber Yazılımı