Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 14:26 Bu haber 2144 kez okundu
 
Çocuklar İlgi ile büyüyecek
Özel Aydın İlgi Anaokulu Efeler’de hizmete başladı. Sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışını önemseyen İlgi Anaokulu, kısa sürede kendinden söz ettiren bir kurum oldu.
EĞİTİM Haberi
Çocuklar İlgi ile büyüyecek

AYDIN- Efeler Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan Özel Aydın İlgi Anaokulu, Aysun Kaplan, Levent Dönmez ve Engin Maraş tarafından kuruldu.

“VATANINA, MİLLETİNE, BAYRAĞINA SAYGILI”

Özel Aydın İlgi Anaokulu kurucularından Levent Dönmez, hizmete başlamayla ilgili şöyle konuştu:

“Özel Aydın İlgi Anaokulu olarak vizyonumuz, çocukların gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programı, bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışı ve aile katılımına olan desteği ile tercih edilen bir kurum olmaktır. Özel Aydın İlgi Anaokulu olarak amacımız, bağımsız, kendi ayakları üstünde durabilen, yaşam boyu öğrenen ve öğrenme şevkine sahip çocuklar yetiştirebilmek için sevgi dolu, besleyici, özgür ancak disiplinli bir ortam oluşturmaktır.

Özel Aydın İlgi Anaokulu olarak, vatanına, milletine, bayrağına saygılı, manevi değerlere sahip, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında yetişen nesiller yetiştirmek amacındayız.

Mutlu ve başarılı nesiller yetiştirilmesine vesile olabilmek anlamında, eğitimin ilk basamağı olan ve öneminin bilincinde olduğumuz, anaokulumuzu sevgi, saygı, güven ve mutluluk çerçevesinde Aydın halkımıza sunabilmenin gururunu yaşıyoruz.”

“O KADAR MASUM VE TEMİZ DUYGULARA SAHİPLER”

Özel Aydın İlgi Anaokulu kurucularından Aysun Kaplan da, hizmete başlamalarıyla ilgili şunları söyledi:

“Ebeveynlerin en değerli hazineleri olan çocuklarımız, bizler için ayrı ayrı birer bir bireydir. Okulumuzda, çocuklarımıza yaklaşımımızda temel aldığımız, sevgi, saygı, güven ve ilgi bizler için olmazsa olmazlarımızdır. Her çocuk bizim için çok özeldir. Ve eğitim anlayışımızı da bu bağlamda düzenlemekteyiz.

Onların mutlu olması bizlerin, geleceğe yanan bir mum bırakabilmenin gururunu yaşatmaktadır. O kadar masum ve temiz duygulara sahipler ki, aynı masumiyetle onlara yaklaşabilmenin tatlı huzurunu yaşıyoruz.  Çocuklarımıza olan sevgimiz, onların geleceğine olan saygımızla her bir çalışanımız için, okulumuz evimiz, çocuklarımız evlatlarımız gibi oluyor. Özel Aydın İlgi Anaokulu, sıcak, samimi, eğitimin mutluluk temelli olduğu bir yuva olarak hizmet vermektedir.

Aile danışmanı olarak, 0-6 yaş döneminin önemini, gerek çocuklarımızla olan görüşmelerimizle, gerekse görüşmelerimize paralel olarak ailelerle işbirliği halinde yaptığımız görüşmelerde anında müdahale etme şansı buluyoruz. Çocuklarımızın mutluluğu, işimize olan sevgimizi her geçen gün daha da arttırıyor. Ailelerin emaneti evlatlarımızın sorumluluğu çok fazla olsa da, vicdanlı olmak ve çocuk sevgisiyle yaklaşmak bizlere başarıyı getirmektedir.”

HER ŞEY, GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Özel Aydın İlgi Anaokulu kurucularından Engin Maraş ise, anaokuluyla ilgili şu bilgileri verdi:

“450 metrekarelik bir bahçeye sahip, özel oyun odalarımızın, sanat atölyelerimizin, kapalı spor salonumuzun olduğu okulumuzda çocuklarımız, bütün gün bir odanın içerisinde sıkışıp kalmamakla birlikte, farklı sınıflarda etkinlikler yapabilmenin özgürlüğünü yaşıyorlar. Bulunduğumuz konum trafikten uzak, müstakil bir alanda olması, sınıflarımızın hepsinin bol güneşli olması, çocuklarımıza verdiğimiz değerimizin fiziksel yapı halidir.

Çocuklarımızın kazanımları için gerekli olan materyaller konusunda hiçbir masraftan kaçınmıyor, ticari zihniyetinden uzak bir şekilde, öncelikle bir çocuğun mutlu ve başarılı birer birey olmasına odaklanıyoruz. Kullandığımız her ürünün Sağlık Bakanlığı’nca onaylı olmasına özen gösteriyoruz. Hijyen ve beslenme konusunda hiçbir masraftan kaçınmıyoruz. Çocuklarımızı birer müşteri değil, birer gelecek olarak görüyoruz.

Özel Aydın İlgi Anaokulu olarak, eğitime olan inancımız ve geleceğe olan güvenimizle, kurumumuzu aynı eğitim kalitesi ve ilgimizle büyütmeyi amaçlamaktayız. Bu anlamda yatırımlarımızı yapmaya devam ediyoruz, her şey, geleceğimiz olan çocuklarımız için.”

Kaynak: () - Gezgin Değirmenci Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Aysun Kaplan, Levent Dönmez, Engin Maraş, İlgi Anaokulu
Yorumlar
Haber Yazılımı