Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
12 Ekim 2018 - Cuma 20:05 Bu haber 6496 kez okundu
 
CHP’li Doktor coşku yarattı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’de aday adayları yavaş yavaş ortaya çıkarken, Kuşadası’na uzun yıllar doktor olarak hizmet veren, belediye meclisi üyeliği yapan Dr. Bilgehan Algan, coşkulu bir kalabalığın katılıyla aday adaylığını açıkladı.
SİYASET Haberi
CHP’li Doktor coşku yarattı

AYDIN- CHP Kuşadası İlçe Başkanı Ahmet Ekmekçi ve Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Yıldız Köse ve yönetim kurulu üyeleriyle çok sayıda partilinin hazır bulunduğu kitleye hitap ederek Kuşadası Belediye Başkanı aday adaylığını açıklayan Dr. Bilgehan Algan, bir yere hizmet için talipli olanın bir hedefi olması gerektiğini vurguladı, “Benim ve ekip arkadaşlarımın hedefi marka Kuşadası’dır” dedi.

Aslen Bozdoğanlı olduğunu, Yenipazar, Karacasu ve Nazilli’de yaşadığını anlatan Dr. Bilgehan Algan, aday adaylığı açıklamasında yanında olanlara teşekkür etti, terör kurbanlarını, şehitleri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla Cumhuriyet şehitlerini anarak sözlerini sürdürdü. Kalabalığa “Bilgehan Algan kimdir?” diye seslenen Dr. Algan, “Sayın Kuşadalılar, sayın partililer, Bilgehan Algan kimdir? ilk önce kendimi tanıtmak istiyorum. Çoğunuz beni tanıyor, ama konuşmama kendimi tanıtarak başlamak istiyorum. 1963 Bozdoğan Aydın doğumluyum. Anne tarafı Karacasu, baba tarafı Bozdoğan. Gözümüz Karıncalı Dağı’na, sırtımız Madran’a bakıyor, öyle büyüdük. Yenipazar’da bir 10 yılım geçti. Çocukluğum Yenipazar’da geçti. Ardından Nazilli’de gençliğim geçti. Sonradan üniversiteyi okumak için Uludağ Üniversitesi’ne Bursa’ya gittim, 1987’de mezun oldum. 1992’de öğrenciyken de hayalim olan Kuşadası’na gelmek için tüm çabamı sarf ettim ve 1992’de Kuşadası’nda doktor olarak hizmet vermeye başladım sevgili Kuşadalılar” dedi.

Geçenlerde sosyal medyada sevdiği bir hastasının “Biz onu bisikletli doktor olarak biliyorduk” dediğini anlatan Dr. Bilgehan Algan, “Ona teşekkür ediyorum buradan. Evet, ben bisikletli doktordum Kuşadası’nda. Öyle başladık. Arkasından Kuşadası’nda hizmet vermeye başladık ve Kuşadası’nın eksiklerini görmeye başladık. Ben Kuşadası Devlet Hastanesi’nde hizmet vermeye başladığımda Kuşadası’nda laboratuvar yoktu, 1992 yılında. Laboratuvar getirmek için kanunun el verdiği şartlarda Kuşadası’na ilk laboratuvarı getiren bir arkadaşınızım. Daha sonra 2005 yılında mesleğin ihtiyacı ilk merkezi kurdum temelinden. İsminden dediler ki neden Saydam Tıp Merkezi? İki sebebi vardı. Birincisi saydam olmamız gerekiyordu. İkincisi ilk Sağlık Bakanımızın ismi Refik Saydam. Bu bizim için bir onurdur. Saydam Tıp Merkezi’nde 2014 yılına kadar takdir sizin başarıyla yönettiğimi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kuşadası’nda bazı sivil toplum kuruluşlarında görev aldığını, Kuşadası’nın ihtiyacı olan sorunları belirleyici bir şekilde projelerinden birinin yapay balık projesi olduğunu belirten Dr. Algan, konuşmasını özetle şöyle sürdürdü:

“Bu olta balıkçılığını artıracak bir projeydi. Bunun geri dönüşünü alıyoruz arkasından. Kendimden başka türlü bahsedeyim. Hem spor, hem sanat sevdalısıyım hala. Belki burada vardır toplandığımız arkadaşlar. Halı sahalarda toplanıyoruz. CHP’nin düzenlediği ilçe örgütünün 2014’te düzenlediği turnuvada kolumu kırdım.

Yine de devam ediyorum. Sanatla ilgileniyorum, ud, bağlama, akordeon, flüt çalarım. Bir de kendime ait iki bestem var, belki bilmeyenler vardır. Kendimden bu şekilde bahsettikten sonra felsefemi anlatayım. Yani Bilgehan Algan ve arkadaşlarının felsefesi nedir? Doğayı ve insanı dengeli koruyan hakkaniyet adalet ve liyakatı göz önünde tutan, topluma hizmeti görev edinmiş bir felsefeye sahibiz.

Marka Kuşadası sloganıyla yola çıktık. Bir hedefimiz olması gerekiyordu. Hedef olmadan bir şeye başlayamazsınız, aday olamazsınız. Marka Kuşadası’na geçmeden önce hepimizin sorunlarının ortak olduğunu biliyorum. Yine bu sorunları çözmek adına mesleğimle örneklemeler yaparak gideceğim. Ben hastalarımı iyi tedavi etmek adına bir doktor ailesinden gelmenin verdiği bir öncelikle hastalarımdan önce hikayesini dinlerim. Yani hastayı iyi dinlememiz lazım. Biz ekip arkadaşlarımızla birlikte aday adaylığımız süresince bu sorunları dinlemek için yola çıktık.

İlk önce bunların hikayesini iyice dinleyeceğiz. Daha sonra da eğer bize adaylık teveccüh edilirse, bu sürede teşhisimizi iyi koyacağız ve bilgilerimizi aktaracağız. Başkanlığı kazanırsak da tedavi sürecine geçeceğiz. Kazanamazsak da bilgimizi, birikimimizi ekip arkadaşlarımızın çalışmasını, kazanan arkadaşa iletmesini sağlayacağız. Burada bizim bir kere hep birlikte barışmamız lazım.

Sosyal medyada birisi hakaret etti CHP’ye. Burada suç duyurusunda bulunmak istiyorum. Hukuk önünde layığını bulmalıdır. Bir şey rica ediyorum, yeniden toplanmak istiyorum partimizle.

Marka Kuşadası konusuna gelince: Bir kere marka olabilmek için ürün olması gerekir ve bu ürünü pazarlamanız ve gelir sağlamanız lazım. Kuşadası, zaten bir marka idi. Ancak uluslararası sorunlar, ekonomik sorunlar, başka sorunlar, bir adım geriye itmiş olabilir. Burada kimseyi suçlamayalım. Hele daha önce görev almış arkadaşlarımızı hiç suçlamayalım.

Bu yüzden eğer bu görev bize verilirse, ben bundan önce hizmet vermiş tüm belediye başkanlarımızı ve meclis üyelerimizi toplayarak bir birliktelik ve fikir alışverişi toplantısı yapmak istiyorum. Bunun sözünü size veriyorum.

Belediye süresince yapılması gerekenler; ilk önce bir şeffaflık yaratacağız. Bunun için de bir otokontrol, bir müfettişlik sistemi kuracağız. Böylece belediye içinde çalışmayı ve çalışanları kontrol etmiş olacağız. Vereceğimiz hizmetin layığıyla yapıldığını göreceğiz ve göstereceğiz. Belediye çalışma sisteminde uyum ve oryantasyonu, organizasyonu, koordinasyonu ve entegrasyonu sağlayacağımızı düşünüyorum ve bunu optimum seviyeye ekibimizle getireceğimize söz veriyorum. Biz buna hazırız arkadaşlar.

Görev aldığım sivil toplum örgütlerinden biri de KUTAV’dır. 20 kurucu ile kuruldu. Kaymakamlık belediye, odalar gibi kurumlardan oluştu. Tek bireysel olan benim. Bazı istemediğimiz nedenlerden dolayı şu anda aktif değil maalesef. Eğer ayrı ayrı güçleri kullanırsanız, gerekli bütçeyi kullanamazsınız. KUTAV’ı tekrar hayata geçireceğiz ve üye kurumları Kuşadası Belediyesi çatısı altında toplayıp Kuşadası tanıtımı en üst seviyede yapacağız. Bugün bana proje getirin deseniz bir sürü proje getirebilirim size.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, CHP, Bilgehan Algan, Ahmet Ekmekçi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CHP’li Doktor coşku yarattı
CHP’li Doktor coşku yarattı
CHP’li Doktor coşku yarattı
CHP’li Doktor coşku yarattı
CHP’li Doktor coşku yarattı
CHP’li Doktor coşku yarattı
CHP’li Doktor coşku yarattı
CHP’li Doktor coşku yarattı
CHP’li Doktor coşku yarattı
CHP’li Doktor coşku yarattı
Yorumlar
Haber Yazılımı