Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
21 Temmuz 2019 - Pazar 16:16 Bu haber 1622 kez okundu
 
Belediye, kendisine ceza kesmiş!
Belediye kendisine suç duyurusunda bulundu. Belediye Başkanı Özcan: Belediye kendi kendine nasıl ceza keser görülmüş bir şey değil.
GÜNCEL Haberi
Belediye, kendisine ceza kesmiş!

AYDIN - Aydın’ın Nazilli İlçe Belediyesi kendi kendine suç duyurusunda bulunup, belediyenin Mali Hizmetler Müdürü’nü de soruşturmanın selameti için açığa aldı.

Göreve geldikten sonra belediyedeki hesap kayıtlarını incelerken ilginç bir durum ile karşı karşıya kaldıklarını belirten Nazilli Belediyesi’nin aynı zamanda Avukat olan Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Çok ilginç bir durum ile karşılaştık. Son 9 yılda belediyenin kendi kendine kestiği ceza 2 milyon 77 bin 920 Lira 99 Kuruş olarak tespit edildi” dedi.

Nazilli Belediye Başkanlığı olarak, kamuoyuna da konuyla ilgili duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda şöyle denildi:

“19.07.2019 tarihinde Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Nazilli Belediyesi olarak 2019/7410 soruşturma numarası ile suç duyurusunda bulunulmuştur. Geçmiş dönem bütüncül mali incelemeler sonucunda ulaşılan ilk belgeler çerçevesinde yapılan suç duyurusunda, Nazilli Belediyesi'nin geçmiş dönemlerde kendi adına sicil numarası olmasına rağmen, yeni bir sicil numarası açılarak 2010 tarihinden itibaren kendisine ceza kestiği ve bu cezanın toplamda 2.077.920.99 TL olduğu tespit edilmiştir.

Tahakkuk yapılarak belediye adına, kendi kendine usulsüz bir borçlanma işlemi yapılmış olup, bu rakamın 1.930.269.12 TL tutarı usulsüz ve hukuki dayanağı olmadan 'eksilten' yapılarak borç silinmiş, 147.651.87 TL kısmı tahakkuk olarak belediye borç hanesinde bırakılmış ve halen borç hanesinde görülmektedir.

Bu sicil kaydı ile yapılan tüm tahakkuklar herhangi bir idari karar bulunmaksızın gerçekleştirilmiş olup, suç duyurusu akabinde konuyla alakalı İdari soruşturma başlatılmış, Mali Hizmetler Müdürü soruşturmanın selameti için açığa alınmıştır.”

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Kürşat Engin Özcan, Mali Hizmetler Müdürü
Yorumlar
Haber Yazılımı