Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 13:53 Bu haber 773 kez okundu
 
Başkan Tuncel’den kadın girişimciye destek
Söke’ye bağlı Bağarası Mahallesi’nde ikamet eden kadın girişimci Esma Yalabık, bundan böyle Kemalpaşa Parkı kafesini işletecek.
GÜNCEL Haberi
Başkan Tuncel’den kadın girişimciye destek

AYDIN- Yıllardır atıl durumda olan Bağarası Mahallesi Kemalpaşa Parkı Söke Belediyesi ekiplerince yeniden ayağa kaldırılırken, içinde bulunan kafeterya da yeni işletmecisine kavuştu. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in talimatıyla sembolik denebilecek bir ücret karşılığında kiraya verilen parkın kafeteryası bundan böyle kadın eline teslim edildi.

Bağarası Mahallesi sakini Esma Yalabık tarafından işletilecek olan ‘Hoş Sohbet’ isimli çay bahçesinin açılış töreni yapıldı. Açılışa Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel beraberinde başkan yardımcısı Veli Devrim Yerli, meclis üyeleri Mehmet Arif Ceylan ve Mehmet Çetinkaya ile birlikte katıldı. Açılışta Bağarası Mahallesi Muhtarı Esat Arıcı ve mahalle sakinleri de bulundu.

İşletme sahibi olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden kadın girişimci Esma Yalabık, “Uzun yıllar parkımız atıl vaziyetteydi. Başkanımız Levent Tuncel başta olmak üzere mahallelilerimizin desteği ile bu parkı yaşatmak istiyoruz. Burada kadınlar olarak aileleriyle birlikte bir arada olabileceğimiz bir yer yaratacağız. Kadın girişimci olarak özellikle kadınların desteği ile her şeyi başaracağımıza inanıyorum. Bana destek olan Belediye Başkanımız Levent Tuncel, eşim Hakan Yalabık ve aileme çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kadın elinin değdiği her yerin güzelliklerle buluştuğuna dikkat çeken Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel ise, “Özellikle Bağarası Mahallemizde bir kadın girişimcinin ortaya çıkması, cesaretli olması beni çok mutlu etti. Bize de elbette destek olmak yakışırdı, göz ardı edemeyiz. Ekiplerimiz önce parkı genel olarak elden geçirdi, bugün de kafenin açılışını yaptık. Hem Bağarası’na hem de Esma kardeşimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Söke, Levent Tuncel, Veli Devrim Yerli, Mehmet Arif Ceylan
Yorumlar
Haber Yazılımı