Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 13:00 Bu haber 1634 kez okundu
 
Başkan Özcan, Nazilli Belediyesi TSM Korosu’nu ziyaret etti
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu topluluğunu ziyaret etti.
GÜNCEL Haberi
Başkan Özcan, Nazilli Belediyesi TSM Korosu’nu ziyaret etti

Rıdvan Eşin

AYDIN - Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Nazilli’mizin sanatsal ve kültürel gelişimine katkıları olan Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğunu Lütfi Selek Kültür Merkezindeki çalışmaları sırasında ziyaret ederek kolaylık ve başarılarının devamını diledi.

Şef Lütfi Selek’in solist ve koristleri ile birlikte yaptıkları çalışmalarına dahil olan Başkan Özcan, 37 yıldır faaliyet gösteren Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun yeni konserlerini sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti.

Koro üyelerinin arasına katılarak şarkılara eşlik eden Özcan, Kurucu Şef Lütfi Selek’in yüzyıllar öncesinden gelen kültürü yaşatmak adına yıllardır gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı kendisine minnettarlıklarını belirtti.

Başkan Özcan yaptığı açıklamada, “Nazilli’mizin sanatsal ve kültürel gelişimine sayısız katkıları olan Belediyemiz Türk Sanat Müziği Topluluğunun Lütfi Selek Kültür Merkezimizde gerçekleştirdiği çalışmaları sırasında kendilerini ziyaret edip şarkılarına eşlik ettik. Çok değerli hocamızın da söylediği gibi burası bir kültür okulu. Sadece Şarkı Türkü söylemenin yeterli olmadığı, hocamızın verdiği bilgiler ile görüyoruz. Şarkı ve türkülerin bütün hikâyelerini öğrenerek, bilerek ve hissederek bizlere dinleten Topluluğumuzun çalışmalarında kolaylıklar diliyor, Nazilli’mizin kültür hayatına yapmış oldukları katkılardan dolayı Sayın Lütfi Selek Hocamıza Koro Şefi Murat Sezar’a ve koro elemanlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Nazilli, Kürşat Engin Özcan, Lütfi Selek, TSM Korosu
Yorumlar
Haber Yazılımı