Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 18:44 Bu haber 1575 kez okundu
 
Başkan Ömer Günel’den sanata ve sanatçıya tam destek
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in, çalışmalarını Kuşadası’nda sürdüren koroların şefleriyle bir araya geldiği bildirildi.
SİYASET Haberi
Başkan Ömer Günel’den sanata ve sanatçıya tam destek

AYDIN- Yapılan açıklamaya göre, sanatın ve sanatçının dostu olduğunu belirten Başkan Ömer Günel, “Kuşadası’nda faaliyet gösteren tüm korolara desteğimiz sürecektir. Fakat belediyemiz bünyesinde bir koro veya orkestra olması müfredat gereği mümkün değildir” dedi.

Kuşadası Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen toplantıya, çalışmalarını Kuşadası’nda yürüten 7 koronun şefleri ve koro üyeleri katıldı. Toplantıda Başkan Ömer Günel, koro şeflerinin sorun ve önerilerini dinleyerek, Kuşadası Belediyesi olarak kendilerine ellerinden gelen desteği sunacaklarını kaydetti.

“BELEDİYEMİZE BAĞLI KORO VE ODA ORKESTRASI HİÇ OLMAMIŞ”

Kuşadası Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya saygılarının sonsuz olduğunu, destek vermekten de çekinmeyeceklerini belirten Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası’nda çalışma yürüten 7 koroya destek vermeye devam edeceklerini kaydetti. Geçmiş yıllarda Kuşadası Belediyesi çatısı altında faaliyet gösteren herhangi bir koro veya oda orkestrası olmadığını tespit ettiklerini ifade eden Başkan Ömer Günel, “Ben sanat dostu bir aileden geliyorum. İlçemizde üretilecek her türlü sanat beni ilgilendirir ve desteğimi sunarım. Kuşadası’nı bir kültür-sanat kenti yapmak için çalışmalar yürütüyoruz. Korolar konusuna gelirsek. Ben ilçemizde faaliyet gösteren her bir koroya aynı mesafedeyim. Çalışmalarınızı takdir ediyor ve destekleyeceğime söz veriyorum. Geçmiş yıllarda belediyemiz çatısı altında faaliyet yürüten bir koro ve oda orkestrası olmadığını tespit etti. Fakat bu korolara destek sunmayacağız anlamına gelmiyor. Belediyemizin maddi durumundan kaynaklı olarak nakdi destekte bulunamasak da, teknik konular ve yer teminlerinde desteğimizi sunmaya devam edeceğiz” dedi.

ALTIN GÜVERCİN KONSERVATUVARI GELİYOR

Özellikle müzik alanında önemli işlere imza atmak ve yetenekli bireyleri keşfedip sanat dünyasına kazandırmak amacıyla bir belediye konservatuvarı açmak için çalışmalara başladıklarını belirten Belediye Başkanı Ömer Günel, “Size söz veriyorum, sanat alanında Kuşadası’nda çok güzel şeyler olacak. Çalışmalarınızı rahatlıkla yürüteceğiniz salonlar yapacağız. Bu konuda Aydın Büyükşehir Belediyemizle birlikte yürüteceğimiz ciddi projelerimiz var. Kuşadası’nı müzikle anılır bir kent haline getirmek için ciddi bir projeye adım attık. Bir belediye konservatuvarı kuracağız. İsmi ise Altın Güvercin Konservatuvarı olacak. Konservatuvar bünyesinde faaliyet gösterecek koro ve benzeri gruplar olabilir. Sanat ve sanatçı dostu bir belediye olacağız” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Ömer Günel, Altın Güvercin Konservatuvarı
Yorumlar
Haber Yazılımı