Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
21 Aralık 2019 - Cumartesi 14:01 Bu haber 1203 kez okundu
 
Aydınlı kadınlar, oyunculuğu öğreniyor
Aydın'da kültür hayatına katkıda bulunmaya devam eden Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin her yıl düzenlediği tiyatro atölyelerinin bu yıl da oyunculuk eğitimi almak, sahneye çıkmak isteyen Aydınlılara hizmet verdiği bildirildi.
SANAT Haberi
Aydınlı kadınlar, oyunculuğu öğreniyor

Kent Sokakları

AYDIN - Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu eğitmenleri tarafından verilen tiyatro atölyelerinde, geleceğin oyuncularının yetiştirildiği belirtildi.

Yapılan açıklamaya göre, Şükran Güngör-Yıldız Kenter Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonu'nda düzenlenen atölyeler, hem çocuklar hem de yetişkinler için düzenleniyor.

Atölyelerde teori derslerinin yanı sıra doğaçlama, ses ve nefes eğitimi gibi eğitimler de veriliyor. Oyuncu adayları yılsonu gösterilerinde bir oyun sahneleyerek seyircilerin karşısına da çıkacak.

Aydın'da şimdiye kadar tiyatro oyunculuğunu öğrenmek isteyen yüzlerce Aydınlıya oyunculuk eğitimi verildiğini hatırlatan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, "Diğer sanat dallarına olduğu gibi tiyatroya da sahip çıkıyoruz. Bu yıl da tiyatroya yeni oyuncular kazandırmak için açtığımız atölyelerimizde onlarca vatandaşlarımız eğitim görüyor. Her yaştan Aydınlının kurslarımıza gelerek sosyalleşmeleri de bizleri çok memnun ediyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanında yer alacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Oyunculuk eğitimi, Özlem Çerçioğlu,
Yorumlar
Haber Yazılımı