Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 14:55 Bu haber 1108 kez okundu
 
Aydın Zeytinyağı Gurme 2019’da tanıtıldı
Aydın Ticaret Borsası (ATB) tarafından yürütülen ‘Aydın Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım’ etkinliği, Gurme 2019 Doğu Anadolu Erzurum Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nda gerçekleşti.
EKONOMİ Haberi
Aydın Zeytinyağı Gurme 2019’da tanıtıldı

AYDIN – Bu yıl birincisi düzenlenen Erzurum Gıda ve Yöresel lezzetler Gıda, İçecek Ürünleri, Yöresel Ürünler, Gıda İşleme Unlu Mamuller Teknolojileri, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Mağaza Market Ekipmanları Fuarı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi/Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’in de katıldığı törenle Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde açıldı.

Aydın Ticaret Borsası tarafından başlatılan ikinci etap Tadım ve Tanıtım faaliyetlerinin 7. Gurme 2019 Doğu Anadolu Erzurum Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nda ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

Zeytinyağı tadım ve tanıtım etkinliğine Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen, Meclis Başkan Yardımcıları Ahmet Şenel ve Rıza Uyar, Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkadir Yıldız, Meclis Üyeleri Ali Çevik, Mustafa Akdam ve Mehmet Ali Avcu katılım sağladı.

Erzurumlular, Aydın zeytinyağına yoğun ilgi gösterdi

Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, tanıtım etkinliğiyle ilgili şöyle konuştu:

“Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım Etkinliğimizin yedincisini Gurme 2019 Doğu Anadolu Erzurum Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nda ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile gerçekleştirdik. İki gün süren etkinliğimizde yaklaşık 1000 ziyaretçiye Uluslararası Zeytin Konseyi’nden (International Olive Council / IOC) akredite olan, Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Uzmanları Gülsün Bulut ve Barış Şenol tarafından, tüketicilere birebir ‘doğru zeytinyağının nasıl olması gerektiği’ tadım yaptırılarak anlatıldı.

Tanıtım faaliyetleri ile tüketiciler kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgilendirildiler. Etkinliğimiz ile tadım kriterleri ve kimyasal özelliklerine göre üstün kalitede olan zeytinyağının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmaya ‘Bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak, ülkemizde düşük olan zeytinyağı tüketiminin arttırılmasına’ katkıda bulunulacaktır. Tadım ile zeytinyağının değerlendirmesini yapan tüketiciler zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilinçlendiği için tağşişe yönelim azalacaktır.”

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Aydın Zeytinyağı, A. Bahri Erdel, Hakan Ülken, Cengiz Ülgen
Yorumlar
Haber Yazılımı