Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 14:03 Bu haber 3134 kez okundu
 
Aydın İnciri, Aydın Kestanesi, Aydın Memecik Zeytinyağı tanıtıldı
Bu yıl 12.’si düzenlenen Ege İlleri Tanıtım Günleri, 28 Kasım 01 Aralık tarihleri arasında Ankara Altınpark Anfa Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.
EKONOMİ Haberi
Aydın İnciri, Aydın Kestanesi, Aydın Memecik Zeytinyağı tanıtıldı

Rıdvan Eşin

AYDIN- Aydın Ticaret Borsası standında ziyaretçilere “Aydın Kestanesi”, “Aydın İnciri” tanıtımı ve “Aydın Memecik Zeytinyağının” tadımı yaptırdı.

Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Aydın Ticaret Borsası standına, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aydın Milletvekilleri Rıza Posacı, Metin Yavuz, Hüseyin Yıldız ve Süleyman Bülbül ziyarette bulundular.

ANKARALILAR AYDIN ÜRÜNLERİNE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, şöyle konuştu:

“12. Ege İlleri Tanıtım Günleri’nde Aydın Kestanesi, Aydın İnciri ve Aydın Memecik Zeytinyağı tanıtımımızı dört gün boyunca gelen ziyaretçilere tanıtarak, tadım yaptırdık. Uluslararası Zeytin Konseyinden (International Olive Council / IOC) akredite olan, Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Uzmanı İdris Kurt tarafından, tüketicilere birebir ‘doğru zeytinyağının nasıl olması gerektiği’ tadım yaptırılarak anlatıldı.

Tanıtım faaliyetleri ile tüketiciler kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgilendirildiler. İlimiz ürünlerinin tanıtılmasına vesile olan Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma derneğine teşekkürlerimi sunuyorum” İfadelerine yer verdi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Ticaret Borsası, Fevzi Çondur, Aydın İnciri, Kestane
Yorumlar
Haber Yazılımı