Enerya Doğal Gaz Reklam
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 13:22 Bu haber 3023 kez okundu
 
Algün’den gündemi sarsacak tespitler
Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, “Çok şey yaparız. Ama yapamayız, yaptırmazlar, düzen öyle istiyor” diye yine gündemi sarsacak tespitlerde bulundu.
EKONOMİ Haberi
Algün’den gündemi sarsacak tespitler

Rıdvan Eşin

AYDIN- Sosyal medya facebook hesabından “Düşününce” başlığıyla paylaşımda bulunan Başkan Algün, “Düşününce, Aydın ili 1 100 000 kişi. Türkiye 82 milyon kişi. İstesek biz Aydın olarak bir şirket kurar, kişi başı 1 lira versek, 1 milyon 100 bin lira sermayesi olur. Bunu ona, yüze, bine katlar isek, akıl almaz büyüklükte bir kuruluş olur mu? Olur. Şimdi bir de bunu ülke genelinde düşünelim, inanın dünya firması hatta firmaları yaratırız! Ama yapmayız, yapamayız, yaptırmazlar, sistem ve düzen öyle istiyor. Doğal olarak biz de öyle istiyoruz” dedi.

Hal böyle olunca verimli toprakların yok olduğunu, yerel ve genel gücümüzün kırıldığını ve her şeyimizle ele muhtaç hale geldiğimizi dile getiren Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tarımda devletimiz hala ne ‘ekmeyeceğimizi’ karar veriyor, oysa normalde devlet ve kurumlar, bizim ne ekeceğimizi, ne kadar ekeceğimizi, nerelerde nelerin ekileceğini yönlendirmesi gerekiyor.

Yıl olmuş 2019, hala tarımda bu yıl ne para etmiş ise, ertesi yıl herkes onu ekecek ve herkes perişan olacak. Aslında bunu özeti; varlıkta da yoklukta da bedel ödeyen, hala akıllanmayan bir toplum olduk diyebiliriz.

Peki sanayi de durum farklı mı?

Asla burada da mesele aynı devam etmekte, ne eleman, ne üretim dengesi ve planlaması söz konusu değil !

Sanayiye gelen çırak ‘kaç para vereceksin‘ diye sorarken, sonucunda hiç bir şey olamayacağı okullar için aileler varını yoğunu harcarken, sanayide çalışanları aşağılamaya ve işlerini markalara yaptırmaya devam etmektedir.

Demem o ki, deve misali neremiz doğru ki?”

İşte o paylaşım:

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Süleyman Algün, Ekonomi, Marangozlar Odası
Yorumlar
Haber Yazılımı