Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 12:42 Bu haber 1521 kez okundu
 
AK Parti Gençlik Kollarına ‘Demir’ gibi Başkan!
AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Abdülhamit Burak Aykut görevinden istifa etti.
SİYASET Haberi
AK Parti Gençlik Kollarına ‘Demir’ gibi Başkan!

Rıdvan Eşin

AYDIN- Aykut sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Haklılığımın ortaya çıkacağına Genel Merkez yöneticilerimin hem de şahsımın inancı sonsuzdur ancak, partimizin adını kullanarak şahsıma yakıştırılan iftiraların partimize zarar vermesini istemediğimden dolayı sürdürdüğüm AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden ayrılma kararı aldım” dedi.

AYKUT, PAYLAŞIMINDA ŞU İFADELERİ KULLANDI

“2008 yılında partimizin İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi olarak başladığım hizmet yarışını 2018 Mart ayından bu yana İl Gençlik Kolları Başkanı olarak yürütmekteyim. Geçtiğimiz günlerde üzerime atıfta bulunulan asılsız iddia ve iftiraların hukuki olarak takibi yapılmakta olup şahsıma yöneltilen bu iftiraların hizmetinde bulunmaktan onur duyduğum partime ve kutlu bildiğim bu davaya zerre zarar vermesine kesinlikle müsaade etmeyeceğimin bilinmesini isterim. Haklılığımın ortaya çıkacağına hem genel merkez yöneticilerimin hem de şahsımın inancı sonsuzdur ancak Partimizin adını kullanarak şahsıma yakıştırılan iftiraların Partimize zarar vermesini istemediğimden dolayı sürdürdüğüm AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden ayrılma kararı aldım. Partimize hizmet etmenin mevkii ve makamla olmadığını düşünüyor, her ne şart ve koşulda olursa olsun bize inanan ve güvenen arkadaşlarımızla mücadelemize devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum. Bu süreçte başta Genel Merkezimiz olmak üzere, İl Başkanımız, Milletvekillerimiz ve teşkilatımıza bize olan güven ve destekleri için teşekkür ediyorum.”

AK GENÇLİĞİN YENİ BAŞKANIALİ DEMİR

AK Parti Aydın İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden istifa eden Abdülhamit Burak Aykut'un yerine vekaleten Ali Demir’in atandığı açıklandı.  AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na yeni başkan atanana kadar İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Ali Demir'in vekaleten AK Gençlik Teşkilatının başında bulunacağı öğrenildi. 

Kaynak: () - Gezgin Değirmenci Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, AK Parti, Ali Demir, Burak Aykut
Yorumlar
Haber Yazılımı