Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
13 Ağustos 2019 - Salı 15:39 Bu haber 772 kez okundu
 
AK Parti Aydın teşkilatı dün bayramlaştı
AK Parti Aydın teşkilatının bayramlaşma töreninde konuşan AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, “Elbette kongre sürecinde değişimler olacaktır. 17 yıldan bu yana AK Parti bu ülkeyi değiştirdi, dönüştürdü, bu ülkeyi büyüttü. Kendini de yenileyerek buraya geldi. Önümüzdeki dönem değişim zamanında bunlar gerçekleşecektir zaten. Bugünden fitne fesat sokmamak lazım” dedi.
SİYASET Haberi
AK Parti Aydın teşkilatı dün bayramlaştı

AYDIN- AK Parti Aydın teşkilatı ve partililer, Efeler GARPARK Tesisleri’nde düzenlenen bayramlaşma töreninde buluştu. AK Parti Efeler İlçe Başkanlığının ev sahipliği yaptığı bayramlaşma törenine İl Başkanı Ömer Özmen, Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Metin Yavuz, B. Kuvvet Erim ve Rıza Posacı, Eski Milletvekilleri Mehmet Erdem ve Semiha Öyüş, il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı.

Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaçtı ve İl Başkanı Ömer Özmen birer açılış konuşması yaptılar. Açılış konuşmasının ardından Milletvekilleri Metin Yavuz ve Rıza Posacı’da ülke ve yerel gündeme dair birer konuşma yaptılar.  

“TÜRKİYE DÜNYAYA DAMGASINI VURACAKTIR”

B. Kuvvet Erim yaptığı konuşmasında, şunları söyledi:

“Bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz. Neşenin, kardeşliğin, barışın, merhametin, sevginin, barışın hakim olduğu, insanların birbirine kaynaştığı, birbiriyle dayanıştığı, yardımlaştığı Mübarek Kurban Bayramınızı kutluyorum.

Bizler dinimizin bize emrettiği ‘Müslümanlar ancak kardeştir’ ayetinden ders alarak birbirimize sımsıkı sarılmalı, birlik ve beraberlik içinde tarihimizden ilham alarak yarınlarımızı inşa etmeliyiz. Bizim tarihimiz, bir milletin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğinin kanıtıdır. Bölgesel ve küresel önemi her geçen gün daha da belirginleşen Türkiye, 2023 vizyonu ile dünyaya damgasını vuracaktır. Cumhuriyetimizin 100. yılına tekabül eden 2023’e büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümekte azimli ve kararlı olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Bu azim ve karar şehitlerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ilelebet yaşatacaktır.

Ülkemizin geleceğinin, yarınlarının parlak olmasını ve bütün insanlarımızın mutlu, sağlıklı, huzurlu, esenlik dolu günler geçirmesini temenni ediyor, hepinizin Mübarek Kurban Bayramını bir kez daha kutluyorum.”

“NASİP OLMADI BÜYÜKŞEHİR”

Bayramlaşma töreninde konuşan AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin konuştu. Yerel seçimlerde adaylar ve projeler yerine genel siyaseti ilgilendiren konuların konuşulduğunu söyleyen Mustafa Savaş, “Gönül isterdi ki Aydın’da da Büyükşehir’i alalım, iktidarın verdiği güçle birlikte kaybolan yılları telafi edelim, kazanan Aydın olsun. Ama nasip olmadı. Biz çalıştık, projelerimizi anlattık. Köy köy, mahalle mahalle her tarafı dolaştık. Nasip olmadı. Ama başımızı öne eğecek bir sonuç almadık çok şükür” dedi.

Savaş, “Cumhur İttifakı Aydın’da 300 bin oy aldı. 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı 270 bin oy almıştı. 30 bin daha fazla oy aldık ama yetmedi. 24 Haziran’da milletvekili sayısını artıran 4 ilden biri olan Aydın, yine ivmeyi yukarı doğru, burnunu yukarı doğru çıkartmış, yoluna devam eden bir teşkilat olduğunu gösteriyor. İnşallah teşkilatlarımızla hep birlikte, 2023 hedeflerini gerçekleştireceğiz. Yerel seçimlerde emeği geçem herkese teşekkür ediyorum. Başta il başkanım, kadın kolları ve gençlik kolları başkanım olmak üzere teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

“BEN NEREDE HATA YAPTIM”

Seçimin geride kaldığını, artık önümüzdeki seçimler için çalışma zamanı olduğunu vurgulayan Mustafa Savaş, “Her seçim bir imtihandır. İmtihandan çıktıktan sonra ben nerede hata yaptım diye sorgulamak gerekir. Biz de arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde, nerede hata yaptık diye istişaresini yapıyoruz. Seçim sadece 3 aylık çalışmayla kazanılmıyor. Seçimin ertesi günü yeniden seçim süreci başlıyor. Bizim seçimsiz olacak 4 yılı iyi değerlendirmemiz gerekiyor” dedi.

 “DEĞİŞİMLER OLACAKTIR”

Kongre sürecine ilişkin de değerlendirmeler yapan Savaş, parti içinde yaşanan tartışmalarla ilgili uyarılarda bulundu. Savaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Teşkilatlar güçlüyse parti güçlü, parti güçlüyse hükümet güçlü, hükümet güçlüyse Türkiye güçlüdür. Biz teşkilatların emrindeyiz. Elbette kongre sürecinde değişimler olacaktır. 17 yıldan bu yana AK Parti bu ülkeyi değiştirdi, dönüştürdü, bu ülkeyi büyüttü. Kendini de yenileyerek buraya geldi. Önümüzdeki dönem değişim zamanında bunlar gerçekleşecektir zaten. Bu günden içimizde birbirimize karşı fitne fesat sokmamak lazım.”

Konuşmaların sonunda, vatandaşlar ve partililer Milletvekilleriyle tek tek bayramlaştılar.

Kaynak: () - Gezgin Değirmenci Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, AK Parti, Ömer Özmen, Mustafa Savaş, Mehmet Erdem
Yorumlar
Haber Yazılımı