Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 14:48 Bu haber 2308 kez okundu
 
ADÜ Eğitim Fakültesi yeni binasına taşınıyor
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Merkez Kampüs’teki ilk bina olma özelliğini taşıyan, bir dönem Rektörlük Binası olarak da kullanılan Eğitim Fakültesi, eski binasından taşınmaya başladı.
EĞİTİM Haberi
ADÜ Eğitim Fakültesi yeni binasına taşınıyor

AYDIN  – 2000-2001 Akademik Yılı’nda Sınıf Öğretmenliği Lisans Programı’na alınan 104 öğrenciyle eğitim-öğretim hayatına başlayan ADÜ Eğitim Fakültesi, yeni akademik yıl ile birlikte yeni binasında eğitim neferlerini yetiştirecek.

Yeni akademik yıla yeni binalarında girecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Fakülte Dekanı Prof. Dr. Cumali Öksüz, “Üniversitemizin ilk binasından ayrılıyor olmanın hüznü ile yeni binada daha etkili ve aktif çalışmalar yürütecek olmanın heyecanını bir arada yaşıyoruz. Yeni binamızın lokasyonu Merkez Kütüphanemize yakın olması bakımından da avantaj sağlıyor. Öğretim elemanları, idari personel ve öğrencilerimiz açısından daha iyi şartlarda çalışma ortamı söz konusu. Derslikler daha modern, çalışmaya sevk edici şekilde tasarlandı. Tefrişat anlamında ve sürecin hızlanmasında ciddi gayretlerinden dolayı başta Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir olmak üzere emeği geçen herkese minnettarız” dedi.

ADÜ Eğitim Fakültesi, toplam 8 bölüm ve bu bölümlere bağlı 16 Ana Bilim Dalı’nda Formasyon ve lisansüstü öğrencileri dahil yaklaşık 4 bin 500 öğrenciye eğitim- öğretim hizmeti veriyor. KPSS’deki başarı oranlarıyla da adından söz ettiren Eğitim Fakültesi, ADÜ’nün gelişim politikaları ile ülke ve eğitim sisteminin gereksinimleri doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, ADÜ, Eğitim Fakültesi, Cumali Öksüz,
Yorumlar
Haber Yazılımı