Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
26 Mayıs 2019 - Pazar 14:34 Bu haber 1936 kez okundu
 
ADÜ, Aydın 2. Kitap Fuarı’nda tanıtılıyor
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), Aydın 2. Kitap Fuarı’nda açılan stantta, üniversite adayları ve velilere tanıtılıyor.
KÜLTÜR Haberi
ADÜ, Aydın 2. Kitap Fuarı’nda tanıtılıyor

AYDIN – Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'in himayelerinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve de ADÜ’nün de paydaşı olduğu Aydın 2. Kitap Fuarı devam ediyor.

Protokol üyeleriyle birlikte fuarı gezerek kitapları yakından inceleme fırsatı bulan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, geçtiğimiz yıl ilk defa gerçekleşen kitap fuarının geleneksel hale gelmesinden mutluluk duyduklarını söyledi. Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Her şeyin dijitalleştiği günümüzde kalıcı olan bilgiyi elde etmek oldukça zor. Bu noktada kitapların değeri, kitaptan elde edilen bilginin kalıcılığı tartışılamaz. Kitap fuarlarını önemsiyor, başta öğrencilerimiz olmak üzere gençleri ve Aydın halkını fuara davet ediyoruz” dedi.

Kendisine ait bir kitabı da olan ADÜ Yüksek Lisans Öğrencisi Mustafa Erol’la stantta bir süre sohbet eden Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, kitaplara olan ilgisinden ve azminden dolayı Erol’u tebrik ederken, eğitim hayatında her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen fuarda, 100’ün üzerinde yayınevi stant kurarken üniversitenin tanıtım materyallerinin ve akademisyenlerin kitaplarının sergilendiği stant da katılımcılar tarafından ziyaret edildi. İlber Ortaylı, Yusuf Kaplan, Mehmet Bulut, Nurullah Genç, Canan Tan gibi alanında isim yapmış usta yazarların imza günleri ve söyleşileriyle renklenecek olan fuar, 1 Haziran tarihine kadar devam edecek.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Kitap fuarı, Osman Selçuk Aldemir, Mustafa Erol
Yorumlar
Haber Yazılımı