Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 18:32 Bu haber 695 kez okundu
 
Abdülbaki akülü aracına kavuştu
11 yaşında olan ve Mimarsinan Mahallesi’nde yaşayan Abdülbaki Özkan’ın, rahatsızlığından dolayı tekerlekli sandalyede yaşamını sürdürdüğü, daha rahat hareket edebilmesi için ailesi, Efeler Belediyesi’ne akülü araba talebinde bulunduğu bildirildi.
GÜNCEL Haberi
Abdülbaki akülü aracına kavuştu

AYDIN-Yapılan açıklamaya göre, Efeler Belediyesi, Abdülbaki için en uygun akülü aracı temin etti. Mahallede gerçekleşen teslim törenine katılan Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, Abdülbaki Özkan’la bir araya gelerek, aracı kendisi teslim etti.

ARTIK GEZEBİLECEĞİM

Yeni aracına kavuştuğu için çok mutlu olan Abdülbaki Özkan, “Uzun zamandır akülü aracım olmasını istiyordum. Tekerlekli sandalye ile hareket etmem biraz zor oluyordu, bu yüzden akülü araç beni çok rahatlatacak. Efeler Belediye Başkanımız Fatih Atay buraya gelerek aracı bana teslim etti. Kendisinin gelmesinden dolayı çok mutlu oldum. Önce başkanıma ve bu aracı bana sağlayan herkese çok teşekkür ederim. Artık daha çok dışarı çıkıp, gezebileceğim” dedi.

ENGELLİ ADAYIYIZ

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, engellilerin kentte daha rahat bir yaşam sürmesi için çalışacaklarını belirterek, “Abdülbaki’nin akülü araç istediğini öğrenince bizzat gelip aracı teslim etmek istedim. Bizler belediye olarak toplumumuzun her kesiminden gelen ihtiyaç ve sorunlara ışık tutabilmeliyiz. Hayata geçireceğimiz projelerde çocuklarımız ve kadınlarımız gibi engelli vatandaşlarımızı da öncelikli tutuyoruz. Unutmayalım, hepimiz birer engelli adayıyız. Bu yüzden gerçekleştireceğimiz altyapı projelerinde engelli vatandaşlarımızın rahat hareket edebilmeleri bizler için çok önemli” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, M. Fatih Atay, Abdülbaki Özkan, Akülü araç
Yorumlar
Haber Yazılımı