Enerya Doğal Gaz Reklam
Rıdvan Eşin
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 14:53 Bu haber 2469 kez okundu
 
60 yıllık tapu sorunu çözüme kavuştu
Aydın’ın Çine İlçesi’nde 60 yıldır devam eden tapu sorunu çözülerek, hak sahibi çiftçilere arazi tapuları teslim edildi. Çineli 29 çiftçiye 177 dekar arazinin tapusu verildi.
GENEL Haberi
60 yıllık tapu sorunu çözüme kavuştu

Rıdvan Eşin

AYDIN - Çine’nin Özeren Mahallesi’nde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan çalışmaların tamamlanması sonucu, yaklaşık 177 bin metrekare alanın 29 hak sahibine verilmesine karar verildi. 60 yıllık sorunun çözülmesinin ardından Çineli vatandaşlara tapuları, Çine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törenle dağıtıldı.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, törende yaptığı konuşmada, “60 yıldır bürokrasi yüzünden bu sorun sürüncemede kalmış. Devlet ve milletin birbiriyle uyumlu çalıştığı bu dönemde, 60 yıllık tapu sorunu ortadan kalktı. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Çine’de düzenlenen tapu dağıtım törenine Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş ve Bekir Kuvvet Erim, Çine Kaymakamı Turan Erdoğan, İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Ökdem ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Çine, Tapu sorunu, Yavuz Selim Köşger, Turan Erdoğan
Yorumlar
Haber Yazılımı